Lamekatus

Maleko AS

maleko1.gif

SBS-bituumenrullmaterjalist 2-kihiline katusekate

Lamekatuste all mõeldakse põhikaldega 1:100 kuni 1:10 katuseid ja katuslagesid, mille katusekatteks on rullmaterjalidest hüdroisolatsioonikiht. Lamekatustena käsitletakse ka muutuva kaldega rullmaterjalidest kattega katuseid, kus kalle võib olla 0°...90° (kuplid, saagkatused jne.)

Lamekatuste katusekatted
Modifitseeritud bituumenist rullmaterjalid on enimkasutatavad lamekatuste katusekatted. Bituumenist katusekatted sisaldavad elastomeerseid või plastomeerseid modifikaatoreid, on elastsed ning UV-kiirguse ja väiksemate vigastuste kaitseks kaetud kiltkivipuistega. Materjalid on armeeritud polüester- või klaaskiudkangaga ning neid on võimalik paigaldada vastavalt katusekaldele ühe-, kahe- või kolmekihiliselt. 

Termoplastilised ühekihilised kattematerjalid koosnevad põhiliselt plastilistest polümeeridest. Kõige tuntuim neist on polüvinüülkloriid (PVC). Kaasaegses lamekatuseehituses kasutatakse järjest rohkem PVC-katusekatteid. Ühekihilised katusekatted on kõrgete füüsikaliste omadustega, tugevad, väga elastsed, pika elueaga ning omavad kindlat ja garanteeritud kvaliteeti, nende vastupidavus ka väga karmides tingimustes on ülimalt kõrge.

maleko12.gif

Protan PVC-?iline katusekate

Lamekatuste soojustus
Lamekatuste isolatsioonimaterjalid on suure koormustaluvusega tooted, mis sobivad hästi just tasakatuste soojustamiseks.

Lamekatuste valgusaknad
Kuppel- ja püramidkatuseaknad pakuvad päevavalguse suunamiseks ja kasutamiseks mitmeid huvitavaid võimalusi, muutes töö- või elukeskkonda valgusküllasemaks ja päikselisemaks ning tagades optimaalse õhutusega tervisliku sisekliima. Katuseaknad on läbipaistvad või toonitud ning on valmistatud valuakrüülist ühe-, kahe- või kolmekihilised. 

Maleko AS