Primosel on Kopli liinide lepinguga aega 8. märtsini


BNS 28.02.2007

Tallinna linnavalitsus on määranud OÜ Primos Kinnisvarale Kopli liinide hoonestusõiguse seadmise võlaõigusliku lepingu allkirjastamise tähtajaks 8. märtsi.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles kolmapäeval BNS-ile, et 8. märtsiks on lepingu allkirjastamiseks kinni pandud notari aeg ning selleks ajaks peab Primos olema ka raha üle kandnud.

"Kui ta seda 8. märtsiks ei tee, siis tühistame konkursi," lisas Aas.

Aas teatas, et tema ise loodab, et Primos kannab raha ära ning tuleb lepingut sõlmima.

Abilinnapea lisas, et Primos on notariajast teadlik ja leping on allakirjutamiseks kulleriga edastatud, et olla kindel, et firma on selle kätte saanud.

Linnavolikogu otsustas 2006. aasta oktoobris 16,8 hektari suuruse nii nimetatud Kopli liinide ala avaliku ja erasektori koostöös terviklikult rekonstrueerida ja esinduslikuks elupiirkonnaks muuta. Sel eesmärgil otsustati seada Sepa tänava kvartali ja Sepa 17 kinnistule hoonestusõigus tähtajaga 99 aastat.

Kopli liinide ala hoonestusõiguse seadmiseks korraldatud avalikule kirjalikule enampakkumisele esitas seitsmest osalejast parima pakkumise OÜ Primos Kinnisvara, pakkudes hoonestusõiguse seadmise tasuks 211 miljonit krooni.

OÜ Primos Kinnisvara vaidlustas pärast konkursi võitu Kopli liinide hoonestusõiguse tingimused.

20. veebruari otsusega tühistas ringkonnakohtu esialgse õiguskaitse määruse viidates kaebuse perspektiivitusele. Selle järgselt teatas linnavalitsus, et kui lepingut ei allkirjastata on linnal õigus hoonestuskonkursi tulemused tühistada.