1Partneri 150-miljoniline kinnistutemüük esialgu nurjus


BNS 28.02.2007

Kinnisvarafirmal 1Partner ebaõnnestus esialgu 150-miljoni kroonine kinnisvaratehing, sest müüki pandud kahele kinnistule ei laekunud nõuetekohaseid pakkumisi.

1Partner vahendas kahe kinnistu müüki, millest üks asub Tallinnas Mustamäe ja Õismäe piiril ning teine Saku vallas Tänassilma tehnopargis.

"Peab tõdema, et pakkumiskonkursile nõuetekohaseid pakkumisi ei laekunud," ütles BNS-ile 1Partneri turundusjuht Ragnar Everest. "Konkurssi mõjutas ka küllaltki lühike tähtaeg, mis oli vaid umbes kaks nädalat."

Everest lisas, et osade kinnistute vastu huvi üles näidanutega jätkab 1Partner koos maatükkide omanikega edasisi läbirääkimisi.

"Seni oli huvilistega peamisteks arutlusteemaks, kas kinnistute hind vastab võimalustele, mida nendel arendada saab," lisas Everest. "Kui pikaks edasised läbirääkimised võivad kujuneda, on praegu keeruline öelda."

Tallinnas Ehitajate teel spordiklubi Arctic taga müüb 1Partner 7250-ruutmeetrist kinnistut, mille sihtotstarve on ärimaa ja kuhu saab ehitada neljakordse hoone.

Kinnistu alghind on 50 miljonit krooni. Praegu on see kinnistu hoonestatud, hoone on koormatud üürilepingutega. Samas kõrval on valmimas üks kaheksakorruseline ärihoone.

Saku vallas Tänassilma tehnopargis on müügil ligi 93.000 ruutmeetrine kinnistu, millest ehitusalane pind moodustab 41.400 ruutmeetrit ja kuhu saab ehitada kolm kuni kolmekorruselist hoonet.

Lisaks on kinnistule detailplaneeringuga ette nähtud 225 parikmiskohta. Kinnistu alghind on 100 miljonit krooni.

1Partner Kinnisvara on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvarafirma, mis asutati 2004. aastal.