Tartu Ülikooli Kliinikumi uus haiglahoone saab 1. märtsil nurgakivi


Pressiteade 28.02.2007

Neljapäeval, 1.märtsil kell 16 toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi uue hoone nurgakivi paneku pidulik tseremoonia L.Puusepa 8. Nurgakivi asetab paika riigikogu esimees Toomas Varek.

Kliinikumi uusehitis on esimene suur haiglahoone, mille ehitust on alustatud taasiseseisvunud Eestis. Sisuliselt tähendab uus maja kogu kliinikumi ravikeskkonna uuendamist nii tehnoloogilises kui ka ehituslikus mõttes. Eesti ainsa ülikoolihaigla uue hoone kogupindala on 29 500 m2.

Neljapäeval kell 16 toimuval pidulikul nurgakivipanekul osalevad kliinikumi asutajate esindajatena Riigikogu esimees Toomas Varek, sotsiaalminister Jaak Aab, Ülikooli rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar ja Tartu linnapea Laine Jänes. Peaminister Andrus Ansip on teatanud, et vaatamata algsele kavatsusele ei saa ta üritusel osaleda.

Kliinikumi uus ehitus valmib 2008. aasta oktoobris. Selle tulemusena saab ülikoolihaigla praegusele peahoonele (L. Puusepa 8) juurde kaks korpust: 3-korruselise G-korpuse ning 6-korruselise palatikorpuse (H -korpus).

G-korpuses hakkab tööle naistekliinik; samuti tulevad siia erakorralise meditsiini osakond ja radioloogiateenistus, intensiivravi osakonnad ning uus operatsiooniplokk. H-korpusesse tulevad närvikliiniku, onkokirurgia, hematoloogia- ja luuüdisiirdamise ning ortopeedia osakonna palatid.

Esimese ehitusjärjekorra kogumaksumus on ligikaudu 900 mln krooni, millest EL-i Regionaalarengu Fond kaasrahastab projekti 210 mln krooniga. Uue hoone jaoks vajaliku infrastruktuuri (tänavad, trassid jmt) rajamisel osaleb ka Tartu Linnavalitsus.

Uue hoone projekteerisid Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja inseneribüroo EstKONSULT. Hoonet ehitab AS Skanska EMV, kes võitis rahvusvahelise riigihanke.