Fortum Tartu koostootmisjaama plaan sai tagasilöögi


BNS 28.02.2007

Luunja vallavolikogu jättis kehtestamata Lohkvale kavandatava Fortumi miljardikroonise koostootmisjaama detailplaneeringu, sest avalik arutelu päädis 222 protestiallkirja esitamisega, kirjutab Tartu Postimees.

Allkirjakampaania eestvedaja Tanel Häidkind ütles ajalehele, et on vastu ideele, mis muudab tema kodukoha linna tagahooviks, kuhu koondada Tartu territooriumile sobimatu tootmine.

Luunja volikogu otsustas lükata planeeringu kehtestamise edasi, kuni Lohkva elanikud ja Fortum Tartule kuuluv AS Anne Soojus on vastuolud sirgeks rääkinud. Edasilükkamise poolt oli kaheksa ja vastu neli saadikut, erapooletuks jäi üks.

Vallavolikogu esimees Heino Saar ütles, et peab lohkvalaste alustatud võitlust põhjendamatuks, sest Fortum Tartu tellitud keskkonnamõjude aruanne kinnitab koostootmisjaama kõrget taset.

Fortum Tartu on varem teatanud kavast investeerida uude koostootmisjaama, mis hakkab varustama Tartut ja sellega piirnevaid valdu sooja- ja elektrienergiaga, miljard krooni. Uue jaamaga saaks Fortumist Eesti üks suuremaid elektritootjaid. Jaama elektritootmise võimsus oleks 23 megavatti ja soojatootmise võimsus 50 megavatti.

Fortum Tartu omanikud on ettevõtja Tiit Veeber ja Soome energiakontsern Fortum.