RKAS korraldab Suur-Ameerika 1 hoone eskiisi konkursi


BNS 26.02.2007

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Tallinna kesklinna Suur-Ameerika tänav 1 plaanitava uue administratiivhoone eskiisi koostamise ideekonkursi.

Ideekonkursi eesmärgiks on Tallinna kesklinnas Suur-Ameerika 1 asuvale krundile planeeritava hoone ideelahendus, mis oleks kooskõlas kehtestatava detailplaneeringuga. Kutse kohaselt on tegu rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ühishoonega.

Konkursi autasudeks on ette nähtud kokku 400.000 krooni, millest esimene koht saab 150.000 krooni ja ülejäänud summa jagatakse võrdselt teiste konkursil tingimustele vastavaks tunnistatud ideelahenduste vahel.

Taotlusi konkursil osalemiseks saab RKAS-ile esitada 12. märtsini. Eeldatav ideelahenduste koostamise periood kestab kuni 11. maini.

Suur-Ameerika 1 ja Väike-Ameerika 2 kinnistu detailplaneering näeb ette, et lisaks olemasolevale 1970. aastatel ehitatud 14-korruselisele administratiivhoonele, kus asub rahandusministeerium, on krundile määratud ehitusõigus majandusministeeriumi sama kõrge kahe maa-aluse parkimiskorrusega administratiivhoone rajamiseks.

Uus hoone on kavandatud praeguse rahandusministeeriumi hoone taha, krundi Toom-Kuninga tänava poolsesse külge.

Kinnistu omanik on ja detailplaneeringu koostamise algatas Riigi Kinnisvara AS. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.