Rakverre tuleb Eesti suuruselt kolmas kaubanduskeskus


Äripäev 26.02.2007

Rakveres valmib 2008. aasta kevadel Eesti suuruselt kolmas vabaaja- ja kaubanduskeskus Põhjakeskus, mille ehitus algas 2006. aasta talvel.

Keskuse eesmärk on pakkuda piirkonna elanikele uusi valikuvõimalusi nii igapäevaostude tegemiseks kui ka vaba aja veetmiseks.

Keskusesse on plaanis luua 37 500 m2 kaubanduspinda. Keskus koosneb toidu- ja ehitusmaailmast, lisaks ligikaudu seitsekümmend kaubandus- ja teeninduspinda.

Suurimad rentnikud on Sportland, Apotheka, Ideaalkosmeetika, K-arvutisalong, PTA, Marat, Jumbo, mitmesugused elektroonikamüüjad, erinevad pangad.

Läbirääkimised on lõpusirgel toidu- ja ehitusmaailmaga, kes on keskuse tulevased põhiüürnikud.

Äripindade ja kaubanduspindade turul on Rakvere areng kiire. Rakvere Turu platsi serv ootab kolme äri-kortermaja ehitamist, millest kahe planeeringud on linnavalitsuses juba kinnitatud.

Umbes 1800 m2 kaubandus- ja büroopinda on oluline lisa Rakvere kesklinnas. Kroonikeskuses laieneb Selver.

Ehitusloa sai ujula- ja hotellikompleks, kuhu on planeeritud umbes 180 m2 äripinda. Senine kesklinna äripinna rendihind uusehitistes on 250 kr/m2.

Äärelinnas on äripinnad üürihinnaga 50-100 kr/m2. Tootmispindade ruutmeetri rendihinna vahemik on 40-70 krooni.

Taust:

  • 2006. aastal on Rakvere ja selle lähipiirkonna elamispindade hinnad tõusnud keskmiselt 35%. Aasta lõpus korterite hinnatõus aeglustus. Suurenenud on müügisolevate elamispindade arv.
  • 2006. aasta teisel poolel on Rakvere linnas ja lähipiirkonnas algatatud planeeringute maht umbes 500 korterit. Kui kõik plaanitu 2007. aastal valmis ehitada, peaks ruutmeetri müügihind paigale jääma.
  • Tootmishooneid on piiratud arvul, laokil olevaid ja pooleliolevaid ehitisi peaaegu pole. Tootjad on valikute ees: kas teha juuresolevale hoonekompleksile juurdeehitus või osta maatükk uusehitise rajamiseks.