Liviko ehitab Balti moodsaima tehase


Äripäev 26.02.2007

Viinatootja AS Liviko tegevjuhi Janek Kalvi sõnul kerkib Tallinna tuiksoone lähedusse tööde sujumisel 2010. aastaks uus joogitehas, mis on vähemalt Baltimaade kaasaegseim.

"Kuna oleme alles eelplaneeringute faasis, ei saa ma numbritest ega muudest detailidest veel rääkida. Kindel on aga see, et vajame uut tehast, mis teeniks meid järgmised sada aastat," sõnas Kalvi.

Praegusele tehasele üle jõu käiva tootmismahtude kasvu kõrval sunnib uut tehast ehitama ka viinatööstuse kehv asukoht. "Südalinnas tehast omada pole ratsionaalne. Kas või logistiliselt on meil suuri probleeme näteks veoautode liiklemisega," rääkis Liviko juht ning lisas, et linna sees on keeruline ka tootmispindu laiendada.

Uus tehas kerkib Kalvi sõnul tunduvalt Tallinnale lähemale, kui seda on näiteks Jüri tehnopargi piirkond. "Ütleme nii, et meie praegusest tehasest jääb uus kahe-kolme kilomeetri raadiusesse," jäi viinatootja juht salapäraseks. Praegu asub Liviko tootmiskompleks Tartu maantee ääres Masina tänaval.

Uude tehasesse viiakse tulevikus üle kogu tootmine, kuid mis praeguse kinnistuga pärast seda peale hakatakse, on Kalvi sõnul samuti veel vara öelda.