YIT kontserni tulud kasvasid 3,3 miljardi euroni


Pressiteade 22.02.2007

YIT kontserni tulud kasvasid möödunud aastal 9% ehk 3,284 miljardi euroni (51,39 miljardit krooni) ning kasum 259 miljoni euroni (4,05 miljardit krooni). YIT tulud Eestis, Lätis ja Leedus kokku moodustasid kogutuludest 6%.

"YIT kontsernile oli 2006. aasta tulemusrikas: tellimusi oli rohkem kui kunagi varem ning nii tulud kui tegevuskasum kasvasid," rääkis AS-i YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. "YIT kontserni ehitusteenuste jõuliseim areng toimus Venemaal, kus ettevõtte laiendas geograafiliselt oma tegevust kolme linna võrra – tulu kasvas 65%, 216,9 mln euroni. Kogutuludest moodustas YIT käive Venemaal 7%, 55% tuli Soomest, 32% Põhjamaadest ning 6% Eestist, Lätist ja Leedust."

Priit Sauki sõnul on YIT-l head väljavaated ka 2007. aastaks. "Tõenäoliselt kasvab kontserni käive jõudsalt ka käesoleval aastal. Häid tulemusi lubavad ennustada sellised faktorid nagu jätkuv majanduskasv, suur tellimuste hulk ning mahukad investeeringud Venemaa turule. Kasvu toetab jõudsalt ka YIT kõikjal tunnustatud ja usaldusväärne kaubamärk ning nõudlus YIT teenuste järele," lausus Priit Sauk.

"Ka meie väikeses Eestis tõotab 2007. aasta hea tulla – lepinguportfell on priske ning loodame ka turumahu kasvu jätkumist. Oluline on meile Eesti mastaabis väga suure – ca pool miljardit krooni maksva Emajõe Ärikeskuse ehitus Tartus," sõnas AS-i YIT Ehitus turundusjuht Marko Uueda. "Siinsel turul me kontserni 2006. aasta tulemuste kasvuga sammu ei pidanud – YIT Ehituse konsolideeritud käibele mõjus vähendavalt meie endise Läti tütarettevõtte SIA YIT Celtnieciba minek emaettevõtte otsealluvusse 01.01.2006."

Marko Uueda sõnul on turumahu edasise kiire kasvu oluliseks piirajaks piisava tööjõuressursi puudumine. "Lisaks tööjõu vähesusele on ka teine ehitusteenuse mahtude kasvu raskendav asjaolu – seoses kulude kasvuga võivad osad äriprojektid jääda käivitamata. Tuleb arvestada ka pikema tasuvusperioodiga," rääkis Marko Uueda. "Materjalide defitsiidi osas näeme olukorra leebumist ning loodame, et ehitushinnad möödunud aastale sarnast peadpööritavat kasvu ei jätka. On juba ka märke, et väiksematele vähekindlustatud ehituse ja kinnisvaraarendusega tegelevatele firmadele on käesolev turusituatsioon ülejõukäiv."

AS YIT Ehitus ( http://www.yit.ee/ ) on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevas tütarettevõttes töötab üle 22 300 inimese. YIT kontserni 2006. aasta käive oli 51,4 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,1 miljardit krooni.