Rotermann Grupi juhina asub tööle Jaan Toots


BNS 19.02.2007

Ettevõtja Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraarendusfirma Rotermann Grupi nõukogu nimetas ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Jaan Tootsi.

Toots lahkus lepingu lõppemisel hiljuti transpordifirmade valdusettevõtte Transgroup Investi nõukogu esimehe kohalt.

Rotermann Grupi teatel jätkab ettevõtte senine juhatuse liige Marko Allikson tööd US Investi investeeringute juhina välispartnerite kaasamisel. Alliksonist saab ka Rotermann Grupi nõukogu liige.

Rotermann Grupi nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul saab Tootsi ülesandeks ettevõtte tegevuse juhtimine, mis tänaseks on jõudnud kolme riiki.

"Rotermann Grupil on 200.000 ruutmeetrit arendatavat pinda ja kuigi nähtavam osa tegevusest on Eestis, on käivitumas mitmed arendusprojektid ka Lätis ja Peterburis. Usun, et suudame Jaani kogemust ja potentsiaali projektide käivitamisel ja arendamisel piisavalt kasutada eelkõige just välisturgudel," ütles Sõõrumaa.

Jaan Toots ütles, et näeb uues positsioonis võimalust realiseerida varasemates ametites kogunenud juhtimiskogemust.

"Nii Tallinna Sadamas kui Transgroup Investis tegelesin suurte investeerimisprojektide käimalükkamisega, viimases paljuski just kinnisvaraäris. Transgroup Investis lõppes mul jaanuari teises pooles leping ning tekkinud pakkumiste vahel valides otsustasin Rotermanni kasuks, kuna hindan selle meeskonna haaret ja võimekust," ütles Toots.

Rotermann Grupp koondab Sõõrumaale kuuluva valdusfirma US Invest kinnisvaraarendusprojekte ja -investeeringuid. Eestis on ettevõttel käsil Rotermanni ajaloolise tööstuskvartali baasil renoveeritav, üle miljardi krooni maksev arendusprojekt, mille käigus ehitatakse ja taastatakse kokku kaheksa hoonet. Kompleksi tuleb 148 korterit, palju kaubandus- ja kontoripindu.

Hiljuti emiteeris US Invest uute kinnisvaraprojektide käivitamiseks 135 miljoni krooni eest aastase tähtajaga kommertspabereid.