Järvamaa haigla saab helikopteri maandumisplatsi


Äripäev 19.02.2007

Eile esitlesid arhitekt Ilmar Heinsoo ja meditsiinitehnoloogia ekspert Alli Intelmann Järvamaa haigla uue korpuse eskiisprojekti, kuhu muuhulgas tuleb bassein ning katusele helikopteri maandumisplats.

Ilmar Heinsoo sõnas, et temalt on tellitud küll haiglakorpuse projekt, kuid sama hästi võiks hoonet nimetada täiesti uueks haiglaks, kirjutas Järva Teataja. «Kõik osakonnad saavad ruumi juurde, samuti tuleb juurde lahendusi, mida varem üldse polnudki,» lisas ta.

Järvamaa haigla nõukogu esimees Arvo Sarapuu märkis, et kõnealune projekt on siiski vaid eskiisprojekt, milles tuleb kindlasti ette muudatusi. Ehituse alustamiseks on vaja tellida tööprojekt, saada sellele sotsiaalministeeriumi nõusolek ning sealt edasi leida tööraha. Esialgsete arvutuste kohaselt võib uue hoone ehitus minna maksma 300 miljonit krooni.

«Loodan väga, et võime ehitusega alustada juba järgmisel aastal ning 2010 on Paides uus, suuremate võimaluste ja hea tehnilise varustusega haigla,» lausus Sarapuu.

Täiesti uudsena on haigla juurde plaanitud taastus– ja hooldusraviosakond kõige selle juurde kuuluvaga. «Siinjuures on saun ja bassein, kuhu pääsevad ka ratastoolides inimesed, haigla ruumides ratastooliga liikumise võimalus on praegusajal täiesti elementaarne,» selgitas Heinsoo. Basseini juurde hakkab kuuluma tõstemehhanism, mis ratastoolis inimese vette ja sealt jälle välja aitab.