United Motors alustab kevadel uue BMW keskuse ehitust


Pressiteade 19.02.2007

BMW ja MINI esindaja Eestis AS United Motors alustab kevadel Tallinn lähedale Rae valda Tartu maantee äärde uue BMW müügi- ja teeninduskeskuse ehitamist. Autokeskuse projekteerimine on lõpujärgus ja ehitustööde alustamist kavandatakse aprillikuusse, koguinvesteering uue keskuse rajamiseks ulatub 70 miljoni kroonini.

United Motorsi juhataja Kaljo Karilaid ütles, et uue BMW autokeskuse rajamine Tallinna lähedale lähtub ettevõtte pikaajalisest arenguplaanist. "Majanduse kiire areng ja uute ning kasutatud autode arvu pidev suurenemine tingib vajaduse laiendada oluliselt remondi ja hoolduse võimalusi Tallinnas ja selle lähiümbruses," rääkis Karilaid.

Karilaidi sõnul on United Motors kindlustanud oma positisooni üle Eesti läbi nelja hästi toimiva esinduse, ent lisaks olemasolevatele Tallinna, Tartu, Pärnu ja Kohtla-Järve esindustele vajab Põhja-Eesti veel ühte BMW keskust. "Seda eelkõige järjest suureneva vajaduse tõttu kvaliteetse remondi- ja hooldusteenuse järele, sest nii uute kui kasutatud sõidukite arv suureneb väga kiiresti," lausus ta.

United Motorsi uus müügi- ja teeninduskeskus ehitatakse Tallinna lähedale Rae valda Peetri külla, aadressile Reti tee 4. Tegemist on Tartu maantee ääres asuva hea ligipääsuga kinnistuga, mis paikneb Würthi tööriistakeskuse ja Maren Investi ladude kõrval. Autokeskuse projekteerimine on lõpujärgus, ehitus peaks esialgsete kavade kohaselt algama aprillis. Ehitusfirma valimiseks plaanib United Motors korraldada lähinädalatel konkursi ja uue autokeskuse projektdokumentatsioon väljastatakse huvi üles näidanud ehitusfirmadele.

Uus autokeskus on kavandatud kahekorruselisena, keskseks arhitektuuriliseks dominandiks kujuneb hoone Tartu maantee poolne fassaad. Rajatava hoone ehitusalune pind on 3665 m² ja kasulik pind 3981 m². Autokeskuse esimese korruse pind ulatub 3319 ruutmeetrini, millest autode müügi- ja teenindussalong koos abiruumidega moodustab 478 m². Keskusesse tuleb uute ja kasutatud autode müügisalongi kõrval kere- ja värvitööde kompleks, pesula, rehviremont, erinevad laoruumid, samuti kontoripinnad ning puhke- ja olmeruumid personalile. Hoone projekteeris AS ETP Grupi arhitekt Peep Urb.

AS United Motors esindab Eestis BMW ja MINI sõidukeid, firma sai ametliku maaletooja ja diileri õiguse 2000. aasta juunis. United Motorsi eelkäija AS ASC asutati 1991. aastal, koostöö BMW Grupiga algas 1992. aastal. 16 miljoni kroonise aktsiakapitaliga United Motors asutati 1999. aastal. 2002. aastal alustas United Motors esimese autofirma Balti riikides BMW rahvusvahelisele standardile vastavate sõidutreeningute pakkumist. United Motors müüs 2006. aastal kokku 697 sõidukit, ettevõtte käive oli auditeerimata andmetel 451,8 miljonit krooni ja kasum 15 miljonit.