Linnapea toetab lionsite heategevusmaja projekti


Pressiteade 19.02.2007

Tallinna linnapea Jüri Ratas kohtus ülemaailmse heategevusorganisatsiooni Lions Tallinna piirkonna esindajatega, et arutada heategevusorganisatsiooni ettepanekuid tegevuse laiendamisel Tallinnas ja lionsite heategevusmaja rajamist Löwenruh parki.

Linnapea sõnul on igasugune initsiatiiv heategevuse laiendamisel Tallinnas teretulnud ja linn kaalub alati suure põhjalikkusega heategevusorganisatsioonide ettepanekuid koostööks linnaga. "Tallinna lionsklubide esitatud ettepanekut rajada Löwenruh parki, mis on tuntud ka kui lõvipark, ajaloolise lõvi skulptuuri naabrusesse organisatsiooni keskus on igati tervitatav. Loodetavasti leiavad selles majas ruumi ka teised ühiskondlikud heategevuslikud organisatsioonid ja vabatahtlike liikumine Tallinnas saab senisest suurema hoo. Lisaks teeb linn sel aastal pargi korda, milleks kulub kuus miljonit krooni ja Löwenruh pargis hakkab elu käima ning inimestel on sinna meeldiv tulla," lisas Ratas.

Tallinna lionsite heategevusmaja projekti esitlenud Arvi Perv Tallinn Kristiine lionsklubist nimetas linnapeaga kohtumist äärmiselt konstruktiivseks. "Sellist suhtumist ühiskondlikus korras tehtava heategevuse toetamiseks pole Tallinnas varem olnud. Tallinna linnalt toetuse saamisel loodame heategevusmaja valmis saada 2010, aastaks, vahetult enne Tallinna kultuuripealinnaks saamist. Taolised lionsmajad on olemas meie põhjanaabritel, kus lionsliikumisel on poole sajandi pikkused traditsioonid," lisas Perv.

Mustamäe tee äärde Löwenruh parki kavandatava Lions - heategevusmaja eskiisprojekti koostas tuntud arhitekt Helmi Sakkov, kes näeb tulevast maja kahekorruselisena, looduslike materjalidega viimistletuna ja hästi parki sobitatuna. Hoonesse on kavandatud 129 kohaline saal, auditooriumid, bürooruumid ja mitmeid abiruume. Hoonesse võiks tulla ka Löwenruh pargi hooldaja ametikorter.

Majas hakkavad toimuma koosolekud, nõupidamised ja konverentsid. Samuti on maja sobiv väiksemate teatri-, filmi- ja muusikaürituste läbiviimiseks. Lionsmajast kavatsetakse arendada välja baltimaade lionsite koolituskeskus. Esimesed lions-klubid loodi Eestis 1989. aastal. Tänaseks on lionsliikumisega liitunud ligi 200-s riigis ca 1,5 miljonit inimest. Eestis on lioneid ligi 1200 ning lionsklubisid 55 - enamikes linnades ja maakondades. Organisatsiooni rahvusvaheline tunnuslause on We Serve.