Elurajooni nimekonkursile laekus 326 tänavanime varianti


Äripäev 16.02.2007

Endise kalatööstuse Maseko asemele arendatava elurajooni nimekonkursile laekus 87 piirkonna nimeettepanekut ja 326 tänavanime varianti.

Kinnisvarafirma LVM juhatuse liige Andres Sutt ütles, et nimevariantide rohkus tuli arendajatele üllatusena ja näitas pärnakate fantaasia lennukust, kirjutas Pärnu Postimees. Nii on elurajooni nimeks pakutud muuhulgas Lahe, Ehte, Pärli, Pärlijõe, Annemõisa, Jõehobu, Vesilinnu, (Kala)tehase, Jõepargi, Paber-Kala, Jõesadama, Paadisadama, Jõe-Kääru, Waldhofi, Uus-Linna, Vaba Jooksu, Kuldkalakese, Mark Soosaare nimeline, Parve, Uue-Pärnu, Uue-Silla, Sõudebaasi, Poeesia jt.

Tänavanimed olid seotud veefloora ja -faunaga, ilmastikunähtuste, kalliskivide, jõeääre ja -kallastega, jõesõidukite, lõhnade-aroomide, Jüri Jaansoni kahe silla jooksu ning Pärnu tuntud luuletajatega. Kurioosumite hulka kuulusid tänavanimed Silgukasti, Tursakalakasti, Särjekasti ja Voblakasti.

Elurajooni arendajate lõpliku valiku lubas Sutt teatada veidi hiljem, lisades, et mõni nimekontseptsioon on juba favoriitide hulgas ning LVM tänab kõiki inimesi, kes oma ettepanekud saatsid.