Kelnase ja Leppneeme sadamad rekonstrueerib Eridan Grupp


BNS 15.02.2007

Viimsi vald valis riigihanke tulemusena välja OÜ Eridan Grupi, kes rekonstrueerib Kelnase ja Leppneeme sadamad 32,8 miljoni krooniga.

Kelnase sadama rekonstrueerimine läheb maksma 13,96 miljonit krooni ja Leppneeme sadama rekonstrueerimistööde maksumuseks on 18,87 miljonit krooni.

Lisaks Kelnase ja Leppneeme sadamate rekonstrueerimisele tahab vald, et firma teeks süvendustööd ning ehitaks välja kaid ja paigaldaks navigatsioonimärgistuse.

Mõlemat sadamat on plaanis laiendada ühe kai võrra, et sadamas oleks kohti kuni 30 alusele. Lisaks sadamarajatistele planeeritakse ehitada mõlemasse sadamasse sadamahoone.

Leppneeme sadamas peavad rekonstrueerimistööd valmima 2008. aasta 31. märtsiks, Kelnase sadama tööde tähtajaks on sama aasta 30. aprill.

Mõlema sadama ehitustööde teistkordsel hankel esitas madalaima pakkumise AS Esmar Ehitus, kuid ettevõte võttis oma pakkumise tagasi enne pakkumise jõusoleku lõppu.

Mullu juunis tunnistas Viimsi vallavalitsus varasema hanke nurjunuks, sest pidas ainsana hankel osalenud Läti ehitusfirma BMGS Eesti filiaali pakkumist liiga kalliks.

Varem on vald märkinud, et on nõus sadamatesse investeerima 21,4 miljonit krooni, millest 15 miljonit plaanib taotleda Euroopa Liidult.