Ettevõtjad toetavad Maarja küla 2,3 miljonit krooniga


Äripäev 15.02.2007

Homme, 16. veebruaril sõlmitakse Tartus hea tahte leping Maarja küla, Tartu Toome Rotary Klubi, Lionsi Eesti piirkonna, Kristiine Kasiino ja Sotsiaalministeeriumi vahel, et rajada intellektipuudega inimestele mõeldud Maarja Külla uus elumaja, Eesti maja, teatas Maarja küla.

"Oleme juba kaua oodanud oma külla Eesti maja, mis saab tänu headele eesti inimestele lõpuks teoks," rõõmustas Ly Mikheim Maarja küla juhataja kommenteerides Eesti maja idee sündi. "Meil on täna olemas Rootsi, Skandinaavia ja Saksa majad, eks see on olnud tubliks eeskujuks eestlastele, et Eesti maja ehitamine oma südameasjaks võtta."

Nii Eesti Rotary kui Lioni klubid panevad mõlemad omalt poolt välja 1 000 000 eesti krooni, millele Kristiine Kasiino lisab 300 000 krooni. Arvestuslikult katab toetus natuke üle poole maja ehituseks vajaminevast summast. Puuduolev raha loodetakse kokku saada eraisikute ja ettevõtjate annetustest, kes soovivad toetada Eesti maja ehitamist Maarja Külla.

"Kristiine Kasiino jaoks on Maarja Küla toetamine olnud läbi aastate suureks uhkuseks - saame läbi oma tegevuse olla toeks nendele, kes vajavad abi ja hoolitust. Eesti maja ehitamine Maarja Külla on olnud meie eesmärgiks juba pikka aega. Meil on väga hea meel, et meie unistus on nüüd teoks saamas," sõnas Enno Heinla Kristiine Kasiino juhataja allakirjutamist oodates.

Eesti maja on neljas elumaja, mis ehitatakse Taevaskoja lähistel olevasse Maarja Külla. Eesti maja ehitamisel on võetud eesmärgiks kasutada maksimaalselt eesti ettevõtjate toodangut alates seintest, katusest kuni mööblini välja. Täna elab külas 18 intellektipuudega noort, keda abistavad igapäevaselt 3 majaperenaist, mitmed tegevusjuhendajad ja küla abipersonal.