Kuremaal avatakse Jõgevamaa esimene valgustatud terviserada


Pressiteade 15.02.2007

Reedel, 16. veebruaril kell 17.00 kutsuvad SA Eesti Terviserajad ja Jõgeva Vallavalitsus kõiki värskelt valminud Kuremaa valgustatud terviseraja pidulikule avamisele. Ühise avaüritusega saab uus valgustatud suusarada sportlikult ja meeleolukalt sisse õnnistatud. Maakonna suusasprinterid teevad orkestrihelide saatel avastardi ja seejärel saavad kõik minna ühiselt suusa- ja kelgutamisrõõme nautima.

Jõgevamaa elanikud on juba aastaid kasutanud sportimiseks Kuremaa naabruses asuva liigendatud maastikuga põlistammikut. Kohaliku spordielu hinge Andres Lippuri eestvedamisel on rahvasportlasele sobiva reljeefiga rajad olnud aastaringselt tähistatud ja leidnud aktiivse kasutuse.

Eesti Terviseradade projekti raames rajatud ja AS Elektriteenused poolt ehitatud 2,5 kilomeetri pikkune rajavalgustus on Jõgeva vallavalitsuse eestvedaja Uuno Laulu sõnul esimene omataoline kogu Jõgevamaal. Ühiselt rekonstrueeriti põhjalikult kogu 5 km. terviserada. Rajaäärsesse vanasse mõisaaegsesse kruusakarjääri rajati valgustatud kelgu- ja laskumisnõlvak. Tulevikus on plaanis nõlvale paigaldada ka tõstuk ja rajada puhkekoht. Radade valmimisel soetas Jõgeva vald ka uhiuue suusaraja traktori suusaradade igapäevaseks korrashoiuks.

"Suurepärased looduslikud tingimused, kasutustraditsioonid ja eelkõige kohalikud aktiivsed eestvedajad olid need eeldused, miks just Kuremaal valmis maakonna esimene valgustatud looduslik terviserada", võttis tehtu kokku SA Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pulles. "Eestimaal on iga looduslik sportimiskoht, mis asub kõrgemal kui 100 meetrit merepinnast arendamist väärt. Klimaatilised eeldused kindlustavad pikema lumeperioodi ja lühema üleminekuaja aastaaegade vahel." jätkas Jaanus Pulles.

Kuremaa valgustatud terviserajad koos ujula, hosteli ja kauni Kuremaa järvega moodustavad tervikliku maakondliku keskuse aktiivseks puhkuseks . Arengu kindlustamiseks on keskus arvatud ka Kultuuriministeeriumi poolt finantseeritavate keskuste hulka.

Eesti Terviseradade projekt, mille tulemusena Kuremaa Terviserada on saanud täiesti uue kasutuskvaliteedi on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba viieteistkümne terviseraja uuendamisele üle Eesti.