Linnahalli kontsertsaal säilib, kuid jäähall lammutatakse


BNS 14.02.2007

Tallinna linnavalitsus kinnitas kolmapäeval linnahalli rekonstrueerimise ruumiprogrammi ja arhitektuursed nõuded, mis näevad ette praeguse kontsertsaali säilimise, kuid jäähall on kavas lammutada.

Linnahalli ruumiprogramm näeb ette rahvusvaheliste ja eriti Euroopa Liidu institutsioonidega seotud konverentside ning kongresside korraldamiseks vajaliku saali, milles oleks 3000 kuni 3500 istekohta. Olemasoleva saali maksimaalne mahutavus on 4300 statsionaarset kohta, seega on suur saal olemas ja tuleb ka säilitada.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et linnavalitsus täpsustas ruumiprogrammi, et ei tekiks kahtepidist mõistmist, kas linnahalli võib lammutada või mitte. "Kindel seisukoht on, et linnahalli lammutada ei tohi," märkis Ratas.

Praeguse jäähalli asemele on plaanis rajada suur 1600-kohaline saal pindalaga minimaalselt 1450 ruutmeetrit, mida saaks jagada nii neljaks 400-kohaliseks kui ka kaheks 800-kohaliseks saaliks.

Lisaks on kavandatud 2500-kohaline saal pindalaga minimaalselt 500 ruutmeetrit, mida saab jagada kaheks 250-kohaliseks saaliks. Samuti on planeeritud rajada kolm 100-kohalist saali, mitmeid erineva mahutavusega seminariruumi ja ümarlauaruumi.

Linnahalli merepoolse osa ümberehitus näeb ette praeguste jahutusveebasseinide kohale läbi kahe korruse ulatuva näituste- ja messisaali ehitamise kogupinnaga 3600 ruutmeetrit. Lisaks plaanitakse ehitada 2100 ruutmeetri suurune banketisaal.

Rahvusvahelise konkursi linnahalli arendaja leidmiseks plaanib linnavalitsus välja kuulutada veebruari lõpus.

Linnahallist on plaanis kujundada rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja kontserdikeskus. Linnavolikogu varasema otsuse kohaselt seatakse linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõigus avaliku kirjaliku enampakkumise korras 50 aastaks.