Pärnu keskusesse kerkib tänapäevane ärikvartal


Äripäev 14.02.2007

Seni parkimisplatsina kasutusel olnud tühermaale Pärnu kontserdimaja ja Port Arturi kaubamajade juures kerkib tänapäevane ärirajoon, kust ei puudu ka 17-korruseline kõrghoone.

Alale rajatakse uus kaubanduskeskus, elu- ja kontorimaju ning Pärnu esimene parkimismaja. Uue Hansapanga Pärnu peamaja Hansapordi ehitanud kahekümneaastase kogemusega kinnisvaraarendaja Hillar Soosalu ütles, et kahtlemata on see Pärnu uus äri- ja kaubanduskeskus ehk uus city.

Port Artur Grupi omanik Viljo Vetik ütles, et järgmiseks suveks loodetakse valmis saada ka ülejäänud kaks kolmandikku 2002. aastal ehitatud Port Artur 2st. Lisaks on grupil plaan ehitada 17korruseline meelelahutuskeskus otse üle Laia tänava, jõe äärde. Planeering koosneb avalikust väljakust ürituste korraldamiseks, kobarkinost, kunstigaleriist, spordikeskusest, hotellist, restoranidest ja kohvikutest vaatega jõele, parkimisplatsist ning korteritest kõrghoone viimastel korrustel.

Samas piirkonnas jäävad kontserdimaja ja tulevase parkimismaja vahele kaks kinnistut, mis kuuluvad Saaremaa ärimehe Tullio Libliku ja Arco Vara ühisettevõttele Pärnu Ärihoone OÜ. Maadevahetuse käigus saadud kõrvuti kruntidele Aida 8 ja Lai 5 ehitatakse Libliku sõnul nii ärimaja kui ka kortermaja. Liblik ütles, et kontorihoone ehituseks lüüakse kopp maasse kohe, kui linn on andnud ehitusloa. Arhitektuurikonkurss on lõppenud ja kontserdimajakõrguse hoone projekt on viimistlusjärgus.

Aida 7 kuulub PP Electronicu kaudu Hannes Saarele, keda tabada ei olnud võimalik. Aida 9 krunt kuulub iirlastele, kes samuti ärihoonet plaanivad.