Arendaja pesi käed vastutusest puhtaks


Äripäev 14.02.2007

Kätlin Saagi Salu tee kuue korteri seinu katavad kuristikke meenutavad praod, parkett tuleks uuesti panna. Parkimiskohad on asfalteerimata ja osa krunte libletud mülkad, kirjutas Tartu Postimees.

Kokku on Salu tee kuues kortereid 56. Kuid ükski korteriostjaist ei osanud korterit ostes arvata, et tallinlane Kalmer Kikkas on koos oma mitme firmaga 2007. aastal kõrvuni võlgades.

Arendaja Kikkase peale pole aga tigedad üksnes tema kinnisvaraarenduse ohvrid, vaid Postimehele teadaolevalt ka vähemalt kümmekond ehitusmeest, kes pöördusid nii kohtutäituri kui ka töövaidluskomisjoni poole.

Kikkasel on palju Aalotori-nimelisi firmasid: Aalotor Ehitus, Aalotor Arendus, Aalotor Disain ja Aalotor Aknad. Kõigi nende firmade peale tuleb kokku 2,7 miljoni krooni jagu maksuvõlga. Eraisiku krediidiraport näitab, et ka Kikkase enda vastu on hulk nõudeid.

Kõige rohkem võlgu on Salu elurajooni esimesed kuus maja valmis ehitanud Aalotor Ehitusel – selle kanda jääb ligi kaks miljonit krooni maksuvõlast. Firmal istub krediidiinfo andmeil kukil terve inkassofirmade hord 14 võlaga.

Kas Kikkas kavatseb kinnisvaraarendusega jätkata ka pärast fiaskot? «Ütleme, et väike tagasilöök oli, aga vaatame, kuidas turunõudlus on. Kui kinnisvara järele nõudlust on, siis tasapisi jätkame.»