Trükikoda Uniprint annetab Kihelkonna kirikule 200 000 krooni


Pressiteade 13.02.2007

Kvaliteettrükiseid valmistav Uniprint otsustas oma 15. tegevusaasta tähistamiseks loobuda tavapärasest sünnipäevapeost ning selle asemel annetada Saaremaa ajaloolise Kihelkonna kiriku restaureerimiseks 200 000 krooni, soovides aidata taastada ja säilitada kauakestvaid kultuuriväärtusi.

Uniprindi peadirektori Sirje Reinsoo sõnul tekkis mõte tähistada firma sünnipäeva tavapärasest erinevalt, et rõhutada nii oma töötajatele, klientidele, partneritele kui avalikkusele igavikulisemate väärtuste tähtsust. "Heategu on meie ühiskonnas ikka veel eriline tegu, rohkem jõuluaega kuuluv nähtus, mitte igapäevase elu lahutamatu osa. Seepärast otsustasime Uniprindi sünnipäevapeo asemel toetada ajaloolise Kihelkonna kiriku restaureermist," rääkis Reinsoo. Ta lisas, et loodetavasti jääb see tegu trükikoja partneritele meelde ning teeb rõõmu ka nende südamele.

EELK Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo ütles, et kogudus on väga tänulik Uniprindile kiriku restaureerimise toetamise eest. "Loodame, et meie kaunis iidne pühakoda saab veel kaunimaks ning paljudel on põhjust ja võimalust astuda Kihelkonna kiriku uksest sisse ning mõelda oma elu ja igaviku üle," lausus ta.

Omapärase kokkulangevusena on Uniprindi asutajate Sirje ja Andrus Reinsoo ning Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo perekonnanimi ühesugune, ent see on siiski juhuslik sarnasus ja sugulussidemeid neil ei ole.

Kihelkonna kirik on ehitatud ajaloolase Villem Raami jt asjatundjate hinnangul 1260. aasta paiku. Kirikus asub Eesti üks vanim reformatsioonijärgne altar (1591) ja kantsel (1604), Kihelkonna kirikus on ka Eesti vanim säilinud orel (aastast 1805).

2004. aastal sai kirik Muinsuskaitseameti toel uue kivikatuse. Aasta hiljem teostati kiriku altariruumis võlvistiku ja seinte siseremont, põhiannetajaks oli hr Eduard Trei Kanadast, samuti toetas Muinsuskaitseamet. Käesoleval aastal jätkub kiriku pikihoone restaureerimine.

Kihelkonna koguduses tegutseb pühapäevakool, millest võtab osa 74 last. Koos käib oma naiskoor ja ansambel, kord kuus korraldatakse pastoraadis pensionäride hommikuid. Lisaks on pastoraati rajatud avatud noortekeskus, kus noortel võimalus õhtuti vaba aega veeta. Jumalateenistusi peetakse ka ümberkaudsetes külades ning suvel toimub kristlik lastelaager. Kiriku algatusel peetakse tänavu juba XII Kihelkonna kirikukuusikapäevi, et tuua Eestimaa lääneservale kaunist muusikat kaugemalt.

Veebruaris oma 15. tegevusaastat tähistav Uniprint on kogu oma tegevusaja jooksul konkurentidest eristunud innovaatiliste lahenduste ja kõrge trükikvaliteedi poolest. 2004. aastast vastab Uniprindi tegevus kvaliteedijuhtimissüsteemi standardi ISO 9001:2000 ja keskkonnajuhtimissüsteemi standardi ISO 14001:1996 nõuetele.

Kvaliteettrükiseid valmistav AS Uniprint kuulub UP Printing Gruppi, mille käive oli 2006. aastal 187 miljonit krooni. Uniprint on asutatud 1992. aastal, 100% Eesti erakapitalile kuuluvas ettevõttes töötab 48 inimest. Uniprint on seotud veel mitme heategevusprojektiga. Uniprint algatas koos Eesti Lastefondi ja Heateo Sihtasutusega koostööprojekti ülikoolis õppivate lastekodulaste toetuseks, samuti on panustanud Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi ning jaganud toetust Eesti Vähiliidule.