Siff ei julge linnale miljoneid üle kanda


Äripäev 13.02.2007

Enampakkumisel võitnud suurärimees Endel Siff ei julge hoonestusõiguse tasu 211 miljonit krooni linnale üle kanda, sest kahtleb, kas ta üldse Kopli liinidel maju ehitama hakata saab.

Kopli liinide arendamine on jäänud ummikseisu. Sealse hoonestusõiguse seadmise konkursi võitis ülekaalukalt suurärimees Siffile kuuluv Primos Kinnisvara, kuid linnajuhid ei taha Siffi võiduga kuidagi leppida, kirjutas Tarbija 24.

Vaidlus on tekkinud selle üle, kas erafirma ikka tohib Kopli liinidel detailplaneeringu koostamist tellida, nagu konkursi tingimused ette näevad. Siffi esindava vandeadvokaadi Maria Mägi väitel nõuab planeerimisseadus, et eelnevalt oleks kehtestatud Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneering. Selle lähteülesande kinnitas linnavalitsus alles mullu 14. juunil.

Abilinnapea Taavi Aas on aga kindel, et erafirma tohib detailplaneeringu koostamist tellida, sest linnaosa üldplaneering on olemas vaid Mustamäel, ent erafirmad teevad planeeringuid kogu linnas.

Siff on valmis Kopli liinid korda tegema, kuid üldplaneeringu eskiis sisaldab võimalust rajada liinidele miljööväärtuslik hoonestusala.

Aas ei pidanud tingimuste tagantjärele muutmist võimalikuks, vastasel korral kaebaksid ülejäänud osalejad linna kohtusse. Siff nimetas Aasa pahatahtlikuks ja ütles, et abilinnapea on tegutsenud üksnes konkursi tühistamise suunas. Siff oletas, et linnajuhid ootasid 80 miljonit krooni vähem pakkunud Oliver Kruuda võitu.

Kruuda kinnitas, et ta oleks valmis oma Kopli liinidele tehtud pakkumist linnavalitsusega arutama, kuid konkursi tingimused teiseks jäänuga lepingut sõlmida ei luba.