Pärnu Sõpruse sanatooriumikompleks saab uue peafassaadi


BNS 12.02.2007

Pärnu linnavalitsus võttis eelmisel nädalal vastu detailplaneeringu projekti, mille alusel ehitatakse Sõpruse sanatooriumi kompleksile uus peafassaad ja taastatakse Vasa maja esialgsel kujul.

170-kohaline Sõpruse taastusravikeskus asub Suvituse tänav 14 kinnistul ja koosneb kolmest majast: kolmekordne Eha maja ning kahekordsed Sõpruse ja Vasa majad.

1938. aastal valminud Vasa maja on arhitektuuriväärtus ja seda tahab linn taastada algsel kujul, milleks tuleb lammutada hoonele 1967. aastal juurdeehitatud kagupoolne majaosa, teatas linnavalitsus BNS-ile.

Lisaks Vasa maja taastamisele tahab linn rajada kogu sanatooriumikompleksile Suvituse tänavapoolsele küljele uue peafassaadi ja -sissepääsu.

"Fassaadi suurus selgub ehitusprojekti tegemise käigus. Arvestada tuleb, et tegemist on arhitektuurimälestisega," ütles linnavalitsuse pressiesindaja Asser Jaanimets.

Fassaadi rajamiseks tuleb planeeringu järgi lammutada seal asuvad amortiseerunud lao- ja abihooned ning katlamaja. "Praeguse seisuga on kinnistu täis ehitatud 3700 ruutmeetri ulatuses, lubatud on kuni 5000 ruutmeetrit," märkis Jaanimets.