Eesti avab Pariisis uue saatkonnahoone


BNS 11.02.2007

Välisminister Urmas Paet avab teisipäeval Prantsusmaal Pariisi kesklinnas mainekas piirkonnas Eesti uue saatkonnahoone.

Uus saatkonnahoone asub Pariisis aadressil Rue de la Baume 17, hoone üldpind on 771 ruutmeetrit ning sellel on neli põhikorrust, keldrikorrus ja väike katusekorrus.

Kinnistu asub Pariisi kesklinnas kaheksandas linnaosas, Monceau' pargi lähedal. Eesti uuest saatkonnahoonest mõne kvartali kaugusel asuvad Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ja Jaapani saatkond ning Prantsusmaa presidendi residents.

Eesti uue saatkonnahoone rekonstrueerimiseks kulus üle 35 miljoni krooni.

Seni tegutses Eesti saatkond Prantsusmaal Pariisis aadressil Rue Pierre Charron 46.

Pariisi 16. linnajaos asunud ajalooline Eesti saatkond ei ole säilinud, seetõttu hüvitas Prantsusmaa 2002. aastal Eesti riigile saatkonna kinnistu ja andis võimaluse valida endale Pariisis saatkonna jaoks uue kinnistu.

Eesti ajaloolise saatkonna kinnistu ostis suursaadik Otto Strandman Eesti riigi nimel 1936. aastal. Kuni 1940. aastani oli saatkonnahoone Eesti valduses, Teise maailmasõja ajal andis Prantsuse valitsus maja üle Nõukogude Liidule, kelle käsutusse jäi kinnistu ka pärast sõja lõppu.

Lisaks Pariisi uue saatkonnahoone avamisele kohtub välisminister Urmas Paet teisipäeval ka Prantsusmaa euroministri Catherine Colonnaga ning majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni OECD asepeasekretäri Kiyotaka Akasakaga.

Kohtumistel on kõne all Euroopa Liidu tulevik, Euroopa põhiseaduse leping, energiapoliitika ning EL-i ja Venemaa suhted. Paet sõlmib Pariisis ka diplomaatilised suhted Dominica Ühendusega.