Riik ehitab Maardusse Vana-Narva maanteele uue vangla


BNS 11.02.2007

Justiitsministeerium kavatseb ehtada 2010. aastaks Maardusse Vana-Narva maantee äärde uue Tallinna vangla.

Uus vangla on kavas ehitada Maardusse Vana-Narva maantee 13 asuvale krundile, mille pindala on 11,5 hektarit. Justiitsministeerium tahab sinna rajada 1000-kohalise kinnise vangla, 75-kohalise avavangla ja 150-kohalise arestimaja.

Praegu on koostamisel uue Tallinna vangla detailplaneering, projekteerimishange on välja kuulutatud ning pakkumiste esitamise tähtaeg on 15. märts, ütles BNS-ile justiitsministeeriumi pressiesindaja Mart Siilivask.

Ehitushange on plaanis välja kuulutada tuleva aasta sügisel ning uue vangla valmimistähtaeg on praeguse kava järgi 2010. aasta lõpp.

Siilivask märkis, et vanglate reformikava järgi ootavad lähiaastatel Eesti vanglaid ees suured muudatused.

Tänavu 1. detsembril on kavas ühendada Ämari vangla Murru vanglaga, see tähendab, et ühendatakse kaks organisatsiooni. Ämari vangla hoonete kasutamine lõppeb tuleva aasta 1. juulil.

Järgmise aasta 1. juulil on kavas sulgeda ka Viljandi vangla, sealsed kinnipeetavad viiakse üle samal aastal valmivasse Viru vanglasse, kuhu tuleb eraldi noorteosakond.

Tallinna vangla peaks kolima uude kohta Maardus 2010 lõpus, samal ajal liidetakse Harku ja Tallinna vanglad ning lõpetatakse ka Harku vangla hoonete kasutamine.

Murru vangla suletakse praeguse plaani kohaselt aastal 2016.