Viljandisse plaanitakse pilkupüüdvat ärihoonet


Äripäev 09.02.2007

Järgmisest neljapäevast saavad inimesed uudistada Kaalu tänavale kavandatava ärihoone detailplaneeringut, mis lubab majale Viljandi kohta erilist välimust, kirjutas Sakala.

«Et tegemist on Viljandis väga käidava kohaga ning hoone hakkab nii kõrguse kui väljanägemise poolest tulevikus kindlasti pilku püüdma, võiksid linnakodanikud detailplaneeringu väljapanekuga tutvuda ja arvamust avaldada,» soovitas Viljandi arhitektuuri- ja planeerimisameti juhataja Leelo Saar.

Neljakorruseline äri- ja meelelahutuskompleks, kus leiavad muu hulgas koha seinatennisesaal ja läbi kahe korruse ulatuv ööklubi, hakkab paiknema leivatööstuse kõrval, risti Kaalu tänavaga.

Ehitise Kaalu tänava poolseks kõrguseks on osaühingu Proge arhitektid Margus ja Tarmo Maiste kavandanud 17 meetrit, mida on veidi rohkem kui viiekorruselisel majal. Et maapind Tallinna tänava pool langeb, on hoone see ots projekti järgi isegi 19,5 meetri kõrgune.

Leelo Saare sõnul meenutab maja küljelt vaadates ussikest, kes on edasi roomamiseks kehale jõnksud sisse tõmmanud. Ehkki ka hoone katus teeb ühes kohas vonke, loovad sellise mulje peamiselt kirkast klaasist kolmnurksed aknad.

«Need lõikuvad mustast klaasist fassaadi mahuliselt sisse nagu vaod saiapätsi,» võrdles Margus Maiste.

Tema sõnul oli üks praeguse lahenduseni jõudmise põhjusi see, et hoone otstarvete tõttu on parem, kui sel pole palju aknaid. Näiteks seinatennisesaalis ei võigi neid olla ning ka ööklubi ei sega nii linlasi.

Kuigi mõnes kohas võib ilma raamideta must klaas seestpoolt läbi paista, on see eelkõige siiski fassaadikattematerjal, mille taga on lihtsalt sein. Suured aknapinnad on mõlemas hoone otsas, nii et need meenutavad hiiglaslikke ekraane.

Äri- ja meelelahutuskompleksi rajab osaühing Villemill, mille omanikud on Andres Pajumägi ja Mart Liinat.