Saue valda kerkib Eesti esimene hobuste varjupaik


BNS 09.02.2007

Loomakaitsjad loodavad juba sel kevadel alustada Harjumaale Eesti esimese ning ka Euroopas ainulaadse hobuste varjupaiga ehitamist, kirjutab Postimees.

Looduskaitseorganisatsioon Pets rajab hoolitsuseta ja halvasti koheldud hobustele peavarju Tallinnast 12 kilomeetri kaugusele Saue valda Tuula külla.

Organisatsiooni Pets juhatuse liikme ja hobuste varjupaiga projekti eestvedaja Lara Larseni sõnul on algatatud detailplaneering ning olemas on arhitekt Raine Karbi koostatud hoonekompleksi eskiislahendus.

Tegemist on 2,5 hektari suuruse maa-alaga, mille on välja ostnud Larsen ise. "Kui kompleks on valmis, siis ostame või rendime sinna hobustele maad juurde," rääkis ta.

Larseni sõnul on rajatavas rehabiliteerimiskeskuses ruumi 15 hobusele. Lisaks neile kavatsetakse keskuses pakkuda ajutist peavarju ka hulkuvatele koertele ja kassidele, samuti avada loomakliinik hobustele ja väikeloomadele. "Ka lapsed ja täiskasvanud, kes vajavad hipoteraapiat või raviks vajalikku suhtlemist koertega, on sinna oodatud," kinnitas Larsen.

Ehkki abivajavad hobused torkavad hulkuvatest ja haigetest kassidest ja koertest inimestele harvem silma, sest nad ei eksle peremehetult tänaval, ei ole neid Larseni kinnitusel vähe.

Ehituse alustamiseks ja asjaajamiseks kulub Larseni sõnul ligi kaks miljonit krooni, millest suurem osa on tema isiklik raha. "Sellest siiski ei piisa, seetõttu loodame sponsorite ja vabatahtlike annetajate abile," lisas ta.

Saue valla abivallavanema Tiit Talvi sõnul on detailplaneering loomade rehabilitatsioonikeskuse ehitamiseks algatatud ning vald on ehitusega põhimõtteliselt nõus.