Arco Vara tähistab 15. sünnipäeva


Pressiteade 08.02.2007

Üks esimesi Eesti iseseisvuse taastamise järel tegevust alustanud ja tänaseks Balti riikide üheks suuremaks kinnisvaraettevõtteks kasvanud Arco Vara tähistab täna 15. tegevusaasta täitumist. Firma tegevushaare on aastatega nii geograafiliselt kui valdkonniti kujunenud suuremahuliseks. Ettevõte tegutseb kuues riigis ning kõigis kinnisvaravaldkondades, vahendus, -arendus, -investeerimis- ja ehitustegevuses.

Arco Vara põhiomanikud Arti Arakas, Richard Tomingas ja Hillar-Peeter Luitsalu meenutavad sünnipäeva puhul ettevõtte kasvulugu aadressil http://www.arcovara.ee/15/

"Arco Vara on olnud paljus esimene, teinud ilmselt ka Eesti Vabariigi esimese kinnisvaratehingu aastal 1993, ja seega meil on, mida täna tähistada, mille üle koos oma juba pea 500-liikmelise meeskonnaga ning veel arvukama hulga koostööpartneritega tähistada," ütles Arco Vara asutaja ja nõukogu esimees Arti Arakas. "Tahame seda esimeste rida jätkata ja juba oluliselt varem kui veel 15 aasta pärast olla kogu Ida-Euroopa piirkonna kinnisvaragrupp number üks."

Arco Vara ajaloo tähtsündmused:
1992 – Arti Arakas asutab Arco Vara
1993 – Asutades Arco Vara Saare Büroo, laieneb ettevõtte Tallinnast välja. Ettevõte teostab teadaolevalt esimese kinnisvaratehingu Eestis iseseisvumise taastamise järel. Arco Vara on Eesti Kinnisvarafirmade Liidu üks asutajatest.
1994 – Arco Vara eestvedamisel sõlmitakse Eesti Vabariigile kuuluvale kinnistule Tallinnas teadaolevalt esimene hoonestusõigusleping.
1995 – Asutatakse arendusele keskenduv tütarfirma Arco Investeeringud. Osteti 2,1 ha ärimaad Admiraliteedi basseini kõrval, mis on täna Tallinna üheks atraktiivsema arenduspotentsiaaliga kinnistuid.
1996 – Käivitub sel ajal Baltikumi suurim, 80-l hektaril laiuv terviklik elamuarendusprojekt (Veskimöldre). Arco Vara alustab maamõõduteenuse pakkumist.
1997 – Arco Vara laieneb Eestist välja, esimesena Riiga
1998 – Arco Investeeringud alustas Merivälja2 projektiga
2000 – Arco Vara laienes Leetu
2001 – Arco Vara omandas Tallinna Linnaehituse ASi, laiendades oma tegevushaaret.
2002 – Arco Investeeringud omandas Pirita TOPi. Alustati esimest arendusprojekti Lätis.
2003 – Käivitub Arco Balti Kinnisvarafondi tegevus. Ettevõte läheb üle IFRS standarditele vastavale finantsjuhtimisele. Arco Vara omandab Deena Ehituse.
2005 – Arco Vara laieneb Ukrainasse. Ettevõte omandab nn Tivoli krundi ja alustab Kolde elamuarendusprojekti.
2006 – Arco Vara laieneb Bulgaariasse, omandab nn Olümpia vastaskrundid ja alustab Bišumuiža massiivset arendusprojekti Lätis. Kaasab 10% aktsiakapitali ulatuses vähemusosanikud Hansapangast.
2007 – Arco Vara laieneb Rumeeniasse.

Arco Vara on kinnisvaragrupp, mille tegevus hõlmab teenindust, ehitust, arendust ja investeeringuid. 1992. aastal Eestis alustanud ning tänavu 15. tegevusaastat tähistav Arco Vara on pidevalt teenindusvõrku laiendanud ning omab harukontoreid Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias – kokku 25 linnas. Grupis töötab kokku ligi 500 inimest. Arco Vara AS 2005. aasta auditeeritud konsolideeritud käive kasvas 476 miljoni kroonini ning grupi puhaskasum 116 miljoni kroonini.