YIT ehitab Veerenni tänavale 100 miljonit maksva äri- ja eluhoone


Äripäev 08.02.2007

AS YIT Ehitus sõlmis OÜga Artig KV lepingu Tallinnasse Veerenni tänavale äri- ja eluhoone ehitamiseks. Tööde maksumus on ligi 100 miljonit krooni.

„Artig KV näol on tegemist kogenud arendajaga. Veerenni tänava ümbrus on arenev ja piisava kõrghaljastusega piirkond Tallinna kesklinnas, nii et igati sobilik taolisele modernsele hoonele,” sõnas ASi YIT Ehitus turundusjuht Marko Uueda. „Hoone on arhitektuurilt vaoshoitud, kuid kandeskeemilt keeruline – seega huvitav projekt meie ehitusproffidele. 6600ruutmeetrise netopinnaga Veerenni 15 äri- ja kortermaja ehitustöödega oleme lubanud valmis saada 2008. aasta kevadel.”

Korterelamu projekteerijaks on tunnustatud arhitektuuribüroo R-Projekt. Hoone naabrusesse rajatakse Lutheri kvartal, kus uued ehitatavad korterelamud ning kaubandus- ja äripinnad moodustavad tervikliku elukeskkonna.

Veerenni 15 hoone esimesel korrusel on äripinnad ning maja ülejäänud viiel korrusel asub 54 ühe- kuni neljatoalist korterit, millest väikseim on 45 m² ja suurim 143,8 m². Enamikul kortereist on rõdu või terrass ning osasse korteritesse on planeeritud saun. Haljastuses säilitatakse olemasolev tänavaäärne pärnaallee ning hoone siseõue rajatakse laste mänguväljak.

AS YIT Ehitus on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevas ttarettevõttes töötab üle 21 000 inimese. ASi YIT Ehitus ja tema tütarettevõtete netokäive oli 2005. aastal 1,48 miljardit krooni.