Audentes avas täna uue ülikoolihoone ajaloolises Tondi kasarmus


Pressiteade 07.02.2007

Täna avati pidulikult International University Audentes uus peahoone renoveeritud Tondi kasarmuhoones. 2006. aasta veebruaris alanud ehitustööd jõudsid lõpule oktoobriks. Ülikool alustas õppetööga uues majas käesoleva aasta jaanuaris. Endine kasarmuhoone on ümber ehitatud kaasaegsete auditooriumide, raamatukogu, kontoriruumide ning kohvikuga õppehooneks.

Hoone edukale ning kiirele renoveerimisele aitas kaasa hea koostöö projekteerijate ja ehitajaga. "Muinsuskaitse seadis maja renoveerimisele omapoolsed eritingimused eelkõige fassaadi, akende, uste ja katuse osas," selgitas AS Audentes juhatuse liige Marek Kaleta. "Kindlasti polnud see ehitajale lihtne objekt, aga see-eest huvitav. Oleme tulemusega väga rahul," sõnas Kaleta. Kasarmuhoone arhitektuurilise projekti koostasid arhitektid Andres ja Reet Põime, ehituse peatöövõtja oli KMG Ehitus AS.

Ülikooli rektori John JA Burke'i sõnul on loodud suurepärased tingimused rahvusvahelise ülikooli kujundamiseks. "Meie üliõpilased ja õppejõud on saanud inspireeriva keskkona hariduslike väljakutsete saavutamiseks," lisas Burke.

International University Audentes on 2300 üliõpilasega suurim eraülikool Eestis. Õppetöö toimub eesti, inglise ja vene keeles ärikorralduse, õigusteaduse ning rahvusvaheliste suhete erialadel. Ülikooli kolledž pakub rakenduslikku kõrgharidust liikumise ja spordi erialal. Ülikoolis õpib tudengeid ligi 30 ning töötab õppejõude 12 erinevast rahvusest.