Kuressaare külje alla kerkib tehnopark


BNS 07.02.2007

Saaremaa Kaarma valla volikogu kinnitas Põlluvälja kinnistu detailplaneeringu, mille kohaselt kerkib Ringtee äärde Roonimäe tankla kõrvale üheksa hektari suurune, 20 krundist koosnev tehnopark.

Tehnopargi arendaja OÜ Oma Invest omanik Ants Ink ütles arendusprojekti käivitamise kohta maakonnalehele Meie Maa, et palju ettevõtteid on Kuressaare linnas laiali. Seetõttu oleks mõistlik tootmis- ja ehitusettevõtted kokku koondada, ühes kohas ka laomajandust arendada.

Ink märkis, et kui Kuressaare tahab olla turismi-, tervise- ja lastesõbralik linn, siis on mõistlik, kui tootmine ja tööstus ei oleks mööda linna laiali, vaid oleks koondatud ühte piirkonda.

"Kui keegi tahab puukingi või puulusikaid tegema hakata, siis on talle kohe pakkuda koht, kus saab tegutsema hakata, kuhu inimestel oleks lähedal tööl käia ja mis ei rikuks Kuressaare mõnusat miljööd," rääkis Ink.

Inki sõnul pole näiteks loogiline, et selline suur ehitusettevõte nagu Primus PR on kusagil "kapi taga". "Parkimiskohta ei ole, laopinda ei ole," rääkis Ink, lisades, et Primus on tehnopargist endale neli krunti juba broneerinud.

Lisaks on tehnopargiga käed löönud ka SV Torutööd, eelkokkulepped on sõlmitud traktoritega tegeleva Intraki ja kinnitusvahenditega tegeleva Balti Boltiga.