Omanik tahab täisjõus männikut laastada


Äripäev 06.02.2007

Rännaku puiestee elanikud Pääskülas kardavad, et uus maaomanik hakkab keeldudest hoolimata Tallinna rohealasse kuuluvas männikus elujõulisi puid maha võtma ning nende asemele maju ehitama.

Rännaku puiestee 32 kinnistu omanik Joel Rang on juba kaks korda pöördunud Tallinna linnaplaneerimise ameti poole sooviga algatada selle rohkem kui 6000 ruutmeetri suuruse maa-ala detailplaneering. Linnaplaneerijad on mõlemal korral talle teatanud, et Rännaku puiestee metsaala tuleb säilitada rohealana, mistõttu ei saa seal elamuid ehitada, kirjutas Postimees.

Rännaku puiestee maaomanik Even Tudeberg, tema ületänava naaber Aarne Uustal ning mitu teist sealset elanikku kardavad aga, et Rang laseb kõigest hoolimata osa männikust maha raiuda. Meeste väitel on paljud puud selleks otstarbeks juba märgistatud.

«Nad loodavad vist Kruudat teha, et tulevad mingil hetkel lihtsalt kohale, võtavad puud maha ja siis ei ole enam midagi teha,» ütles Uustal.

Maaomaniku eest ajab Rännaku puiestee 32 planeeringu asju ETP Grupi arhitekt Siiri-Mannu Sumberg. Ta ütles Postimehele, et Nõmme linnaosa endine halduskogu on andnud Rangile sinna eramute ehitamiseks kirjaliku nõusoleku.

«Mida peab inimene tegema, kui ta on eramute ehitamiseks kinnistu ostnud ning nüüd ei luba linnaosa ja linnaplaneerimise amet sinna maju püstitada,» esitas Sumberg küsimuse. «Sel juhul peab linn kas selle krundi ära ostma või vahetusmaa välja pakkuma.»

Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra kinnitas, et eelmine halduskogu pidas tõesti võimalikuks Rännaku puiestee 32 kinnistu detailplaneeringu algatamist ja erandina hoonestamist. Kuid siis ei kehtinud veel Nõmme ehitusmäärus.

«Praegusele Nõmme linnaosa valitsusele on toonased otsused vastuvõetamatud ning me ei kooskõlasta Rännaku puiestee 32 kinnistu eskiisi sel kujul,» ütles Vakra.