Pärnu kobarkäimla ehitus Soomes läbi ei läheks


Äripäev 03.02.2007

Ehitusfirma YIT Ehitus kasutab Eestis Pärnu randa apartementhotelli ehk rahvasuus kobarkäimlat ehitades nippe, mida kontserni kodumaal Soomes ei tehta.

Annukka Lindroos Helsingi linnaplaneerimisametist väitis, et Soomes ei saaks hotelliehituse sildi all kortermaja rajada, kuigi samalaadne skeem on seal tuttav – eelkõige seoses Helsingi kesklinna ning vanade kvartalite hoonetega, mida linna soovib jätta avalikeks hooneteks, kirjutas Eesti Päevaleht.

Siiski pole Lindroosi sõnul Soome arendajad otseselt detailplaneeringust kõrvalehiilimiseni läinud, vaid loodavad planeeringu ümber teha.

«Tavaliselt me seda (planeeringut – toim) muuta ei lase, küll aga oleme mõnikord nõus erandeid tegema. Näiteks mõne vana kontorihoone oleme lubanud ümber ehitada väikeseks hotelliks,» ütles Lindroos.

YIT Ehituse Soome emaettevõtte YIT Construction asepresident Timo Lehmus ütles, et YIT Ehituse omanikuna on nad ettevõtte projektidega hästi kursis, kuid teatas, et ettevõtte kõik otsused on koos-kõlas nii Eesti seadustega kui ka emafirma reeglitega.

Pärnus valmiva hotelli September ning Tallinna Sanatooriumi pargi ehituse kohta ütles Lehmus, et need erinevad tavalistest korterelamutest hoonete projektides ette nähtud erivõimaluste ja tingimuste poolest.

Meedia on varem kirjutanud, et YIT Ehituse kava ehitada Pärnusse Rannahotelli kõrvale mahukas külalistemaja on mõnede Pärnu poliitikute ja ärimeeste hinnangul petuplaan kortermaja rajamiseks.