Ahhaa hind paneb ahhetama


Äripäev 02.02.2007

Teaduskeskuse Ahhaa märtsi plaanitud ehitamise algus lükkub ilmselt edasi, sest odavaima pakkumise teinud ehitusfirma hind ületab kavandatud kulutuse rohkem kui paarisaja miljoni krooni võrra.

Kuigi teaduskeskuse Ahhaa juhataja Tiiu Sild oli juba enne keskuse ehitamiseks korraldatud riigihanke pakkumiste ümbrike avamist arvestanud, et üha kallinevate ehitushindade pärast tuleb lisaraha otsida, ei arvanud ta, et käärid praeguste võimaluste ja küsitava hinna vahel on nii suured, kirjutas Tartu Postimees.

«Hoone hind on röögatu,» ütles Tiiu Sild. Ehk: kolmest pakkumisest odavaima teinud AS Eesti Ehitus on valmis Aura veekeskuse, bussijaama, Emajõe ja Zeppelini kaubanduskeskuse vahelisele alale teaduskeskuse ehitama 419 miljoni krooniga. Keskust rajav sihtasutus oli seni arvestanud 207 miljoni krooniga.

Asi pole siiski lootusetu. «Töötame täie auruga,» kinnitas Tiiu Sild. «Meie mõtleme, mida edasi teha ja kust raha juurde saada, ning ka ehitaja mõtleb, kuidas sellest olukorrast kõigile pooltele võimalikult sobivalt välja tulla.»

Tänavu on riigieelarvest keskuse ehitamiseks eraldatud ligi 65 miljonit krooni, Tartu linn annab 23,8 miljonit krooni ja ligi 30 miljonit krooni tuleb euroliidu tõukefondist.