Niitväljale kerkib Eesti kõige kallim eakate kodu Villa Benita


Äripäev 02.02.2007

Aasta lõpuks valmib Keila lähedal Niitväljal eakate kodu Villa Benita, mis hakkab vanuritele pakkuma seni parimat võimalust veeta eluõhtu muretult ja turvaliselt. Vaatamata kõrgele hinnale soovijaid jätkub, kirjutas postimees.ee.

«Niitvälja eakate kodu rajamisega tahame luua Eestis uue ja oodatud taseme vanurite hoolekandes, lähtudes iga inimese isiksusest, tema vajadustest ja soovidest,» selgitab Villa Benita perenaine Terje Kross.

Tema sõnul on huvi uuelaadse vanurikodu vastu üllatavalt suur, sest praegu ületab vajadus niisuguse teenuse järele tunduvalt pakkumise, viies mõtte veel ühe moodsa eakate kodu rajamisele.

Paika, kus praegu ehitusplatsi ette valmistades müttavad metsamasinad, peaks suve jooksul kerkima kahekorruseline ristikujuliselt nelja ilmakaarde küündiv hoone, mille esimesel korrusel asuvad ühe- ja kahetoalised korterid ning teisel hooldushaigla.

Hoone keskel paiknevad ühiskondlikud ruumid – kohvik, söögisaal, raamatukogu, konverentsiruum, televiisorituba, teisel korrusel spordisaal, massaažiruum ja saun. Lisaks muidugi ruumid hooldajaile ja meedikutele.

«Vana inimene vajab suhtlemist ja seltsi, muidu pole tal tõesti oodata midagi muud kui surma ja ta mandub,» märgib Kross.

Krossi sõnul on eesmärk panna vanurid mõtlema millelegi muule kui surmale. «Meil hakkavad tööle mitmesugused ringid, tegevust pakutakse igale maitsele. Tähtpäevade tähistamine, raamatute ettelugemine, kontserdi- ja teatrikülastused, ühised väljasõidud, külalisesinejad,» loetleb Villa Benita perenaine võimalusi. «Või näiteks lihtsalt koogipäev,» lisab ta.

Villa Benita kogumaksumuseks võib kujuneda enam kui 100 miljoni krooni, seega kujuneb ühe koha hinnaks veidi vähem kui miljon. Kui pealinnalähedastes hooldekodudes maksab teenus praegu keskmiselt 6000–9000 krooni kuus, siis Niitvälja eakate kodus sellega välja ei tule.

«Loomulikult on iga äriühingu eesmärk kasumit teenida. Siin on aga tegemist väga pikaajalise protsessiga. Loodan pakkuda nii palju soojust, et see päris äriks ei keera ja rahamaiku juurde ei tule. Aga paratamatult peame nulli jõudma,» ohkab Kross ja kiidab ärimees Margus Linnamäed, kes ehitust põhiliselt rahastab.