Viiratsi valda Viljandimaal kerkib tehnopark

BNS 23.11.2006

Viljandimaal asuv Viiratsi vald pakub asula taha munitsipaalmaale krunte, et ettevõtjad saaksid sinna rajada oma tootmishooned, kirjutab maakonnaleht Sakala.

Mäeltküla tehnopargi krundid asuvad maal, mida osaühing Tribus kasutas seni karjakoplina. Maatüki suurus on umbes 150 hektarit, kuid üldplaneeringu järgi hõlmab tehnoküla 70 hektarit. Kruntideks on esialgu jagatud umbes 20 hektarit.

Vallavanem Väino Luik ütles, et kruntide vastu on huvi tundnud mitu ettevõtet. Peale tekstiilitootja Mivar-Viva, kel on laohooned juba püsti, on krundid saanud Taft ja Aga. Soovi on avaldanud GoBus ja Aaron Projekt.

Aktsiaseltsi Mivar-Viva juhataja Toomas Värva kinnitas, et ettevõttel on kavas ka tootmine Viiratsi serva kolida, kuid millal see juhtuma hakkab, seda ta öelda ei osanud.

Praeguseks on algatatud tehnopargi detailplaneering. Maa müüakse soovijatele hoonestusõigusega. "Kui hoone on püsti, saab ka maad osta. Me ei taha, et mõni müüdud maatükk seisaks aastaid tühjana," lausus vallavanem ajalehele.

Luige sõnul ei kavatse vald hoonestusõiguse eest kõrget hinda küsida, aga ettevõtjad peavad sel juhul ise kommunikatsioonid rajama. Vallavalitsus aitab neid oma võimaluste piires, sest soovib, et alevi ümbrus areneks.