Infortar esitles tarbimiskeskuse Tallink City eskiisi

BNS 22.11.2006

Laevafirma Tallink suuraktsionäri Infortar juhid ja arhitektid tutvustasid teisipäeval Põhja-Euroopa suurima meelelahutus- ja kaubanduskeskuse Tallink City eskiisi, kirjutab Postimees.

Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul läks keskuse eskiisi tutvustamine asjalikult. Ta lisas, et nii arhitektidele kui Infortari esindajatele oli eilne päev oluline sündmus, sest linnaplaneerijad said esimest korda näha tulevase keskuse eskiislahendust.

Tallinna peaarhitektil Igor Volkovil ja tema kolleegidel olid Hanschmidti väitel vaid mõned väikesed ettepanekud piirkonna liiklusskeemi ning tulevaste bussipeatuste asukoha suhtes. Põhiosas jäid nad eskiisiga rahule.

Hanschmidt lükkas ümber ajakirjandusest läbi käinud väite, nagu takistaks Silja Linei ostmine Tallink City rajamist. Tema sõnul võtab nii suure projekti tegemine loomulikult aega, kuid esialgu ei ole mingeid viivitusi küll ette tulnud. Detailplaneering on algatatud.

Investeeringu kogu suurust on Hanschmidti sõnul praegu veel raske öelda, sest keskust ehitatakse kolmes etapis. Ajakirjandusse imbunud summat - neli-viis miljardit krooni - pidas ta reaalseks.

Tallink City kerkib Lasnamäele kiiresti arenevasse Tondiraba piirkonda kokku 286.000 ruutmeetrile, kui ka kõik keskuse juurde tulevad parklad juurde arvestada. Esimeses etapis ehitatakse täis 80.000-90.000 ruutmeetrit.

Tallink City ehitamine algab Hanschmidti sõnul ligi 15.000 ruutmeetri suurusest mäesuusahallist, kus suusamõnusid saab nautida ka kõige palavamatel suvepäevadel. Samasugused kinnised mäesuusakeskused asuvad veel Dubais, Madridis ja Düsseldorfis. Põhja-Euroopas on Tallink City hall ainulaadne.

Peale mäesuusahalli kujuneb uue keskuse teiseks tõmbenumbriks täiesti uudne kolmemõõtmelist pilti näitav IMAX-kino. Hanschmidti sõnul ei ole Põhjamaades veel ühtegi IMAX-kino. Lisaks on projektis ette nähtud 10-15 saaliga kobarkino.

Hanschmidti sõnul peaks Tallink Citys tööd saama kuni 3000 inimest, kui kogu keskus lõplikult valmib.

Kuna Tallink City kvartal on suur, siis planeerisid arhitektid selle keskossa jalakäijate promenaadi, mis ühendab meelelahutus- ja kaubanduskeskused ning hotellid ja büroohooned.

Hanschmidti väitel peab Tallink City kujunema Tallinna üheks tõmbenumbriks nii Põhjamaade kui ka kaugemalt tulnud turistidele, kes veedaksid unikaalsel suusamäel talvemõnusid nautides päris mitu päeva.