Uue Sakala keskuse ehituse tagant paistavad Merko ja Skanska kõrvad

Äripäev 17.11.2006

Mõlemad suured ehitusgigandid on teinud projektile kulutusi ligi 15 miljoni ulatuses.

Kui uue Sakala keskuse ehitus peaks AS-il Uus Sakala soiku jääma, kannavad sellest kahju mitte ainult Peeter Rebane ja tema äripartnerid, vaid ka Merko Ehitus ja Skanska EMV – uue keskuse tõenäolised ehitajad, kirjutas Eesti Päevaleht.

Skanska juhi Jaanus Otsa sõnul on Skanska ja Merko 1. oktoobril 2004 ühiselt sõlminud Uus Sakalaga töövõtulepingu Sakala kinnistul ümber- ja juurdeehitamiseks. Ehituse algus on algselt kavandatud 2005. aasta veebruarist küll kaugemale veninud, aga Otsa sõnul tunnevad nii Skanska kui ka Merko kui ehitusalal tegutsevad ettevõtted endiselt huvi ligi miljardi kroonise projekti vastu, kui selleks antakse kõigile seadustele vastav ehitusluba ning sõlmitakse tellijaga uuendatud töövõtuleping, mis arvestab hetkel ehitusturul valitsevat olukorda.

Kuna mõlemad ehitusfirmad on teinud uue keskuse projekteerimisel kulutusi, on nii Skanska kui ka Merko kasuks eelmisel aastal seatud Rävala pst 12 kinnistule hüpoteegid summas 15 miljonit krooni.

Hetkel ootab Uus Sakala kultuuriministeeriumilt otsust. Firmal on vana maja lammutamise luba, mille vastu avalikkus on aga protestinud. Üht võimalust on nähtud Uus Sakalale projektiga seotud kulutuste kompenseerimises.