Arendaja rajab Mustveesse korterid Euroopa turistidele

BNS 16.11.2006

Kinnisvaraarendaja OÜ Epitome plaanib lähiaastatel rajada Mustvee linna korterelamud 300 perele, lisaks restoranikomepleksi ning hotelli koos spaa ja konverentsikeskusega.

OÜ Epitome esindaja Margus Metsaäär rääkis BNS-ile, et kortermajade ehitus on juba alanud ning tuleval kevadel on esimesed majad valmis. Kevadel algab ka restoranikompleksi ehitus ning kevadsuvel hotellipoole rajamine.

Tulevaste elanikena näeb firma jõukamaid Euroopa turiste, kes otsivad võimalust investeerida potentsiaaliga kuurortlinna, samuti nooremad aktiivsed inimesed, kes vajavad peatuspaika.

"Teada on ju fakt, et Mustvee on otsustanud rajada kaasaegse sadama ja sinna juurde ka jahisadama, mis ootab klientuuri," lausus Metsaäär.

Kogu projekti maksumust Metsaäär avaldada ei saanud, kuid ta märkis, et "Epitome esindab ennast ja investeerimisgruppi, kes täna ei ole avalik". Projekti kolmas osapool on Arco Vara kinnisvarabüroo, kes tegeleb korterite müügiga.

Metsaäär lisas, et arendustööd on tehtud samuti koos linnaga ning linna tulevikunägemust firma investeeringutega sobitatud.

Kogu kompleks tuleb Peipsi järvele nii lähedale kui võimalik. Korterelamute valmimine on arendaja sõnul mitme aasta projekt ja suunatud tulevikku.

Esimesena valmivas üheksa korteriga elumajas jääb korterite suurus 52,7-79,5 ruutmeetri vahele ning korterite hind ulatub 1,21 kuni 1,43 miljoni kroonini.

Arco Vara kodulehe andmeil hetkel ühtegi korterit veel broneeritud või müüdud ei ole. Mustvees elab umbes 1600 inimest.

Kinnisvaraarendaja OÜ Epitome järgmine projekt on Harjumaale Peningi mõisa hotelli rajamine. Projektiga alustatakse tõenäoliselt järgmise aasta jooksul ning ka sellesse on kaasatud grupp investoreid.

18. sajandi teisest poolest pärit Peningi mõis on alates 1990.-ndatest aastatest seisnud tühjalt ja lagunenud, varem on mõisahoones asunud nii kool kui ka kolhoosi osakonnakeskus.