Tallinn alustab tuleval aasta kahe munitsipaalmaja ehitust

BNS 16.11.2006

Tallinna järgmise aasta linnaeelarvest on munitsipaalkorterite rajamiseks ette nähtud 54 miljonit krooni, mille eest on plaanis alustada kahe kokku 220 korteriga munitsipaalmaja ehitamist.

"Järgmisel aastal alustame Põhja-Tallinnasse Erika tänav 13a krundile 140 korteriga munitsipaalelamu ehitamist ning renoveerime Kopli tänav 88 hoone 80 korteriga munitsipaalmajaks," ütles abilinnapea Taavi Aas.

Tänavuses linnaeelarves oli munitsipaalmajade ehitamiseks ette nähtud 68 miljonit krooni. Käesoleval aastal valmis Hooldekodu teel neli uut munitsipaalelamut ning linn on aasta jooksul tagastatud eluruumide üürnikele üürile andnud 278 eluruumi, nendest 244 munitsipaal- ja 34 sotsiaaleluruumi.

Lisaks linnaeelarvest munitsipaalkorterite rajamisele on käimas ja algatamisel mitu koostöös erasektoriga munitsipaalelamispindade rajamise projekti.

Lasnamäele Loopealse asumisse ehitab arendaja Skanska EMV AS linna maale kokku 1109 korterit, sealhulgas 676 munitsipaalkorterit.

Koostöös Merko Ehitus AS-iga on rajamisel Saviliiva asum, kuhu saab soodsa hinnaga eluaseme soetada 214 sundüürnike ja noort peret.

1. novembri seisuga oli linnaosade valitsustes Tallinna linnalt munitsipaaleluruumi üürimist taotleva isikuna arvel kokku 2967 isikut, neist 1678 on sundüürnikud.

Sotsiaaleluruumi üürimist taotlevaid isikuid on arvele võetud 360.

Aastast 2000 on Tallinnas valminud 23 munitsipaalelamut. Valdava osa munitsipaaleluruumidest annab linn üürile sundüürnikele.