Riigi Kinnisvara ehitab politseile ja päästjatele kaks maja

BNS 09.11.2006

Riigi Kinnisvara AS ehitab järgnevatel aastatel politseinike ja päästeametnike jaoks Tallinna ning Rakverre maja.

Tallinna Kolde puiestee 65 kinnistule ehitatakse Põhja prefektuuri Põhja politseijaoskonna hoone. Eeldatavalt 3600 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoone on kavas siseministeeriumile üle anda 2008. aasta 31. oktoobriks. Kinnistu kohta on olemas kehtiv detailplaneering, mis võimaldab alustada maja projekteerimisega.

Rakverre Kreutzwaldi 5 kinnistule rajatakse politseijaoskonna ja Lääne-Virumaa päästeosakonna ühishoone. Eeldatavalt 5226 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoone on kavas siseministeeriumile üle anda 2009. aasta 31. juuliks. Kinnistu osas on vaja koostada veel detailplaneering.

Hoonete lõplikud mahud, maksumused ning valmimise tähtajad selguvad projekteerimis- ja ehitamishangete järel.

Siseministeeriumi poolt pikaajalised üürilepingud allkirjastanud kantsler Märt Kraft märkis, et mõlemad hooned on haldusalale äärmiselt olulised.

Ta lausus, et praegu töötavad Põhja politseijaoskonna töötajad äärmistelt kehvades oludes. Rakveres paiknevad aga politseinikud eri hoonetes ning nii sealsete politseinike kui ka päästetöötajate töötingimused vajavad parandamist.

Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on tal hea meel siseministeeriumi otsuse üle, mis tugevdab senist koostööd veelgi.

"Tegemist on kindlasti olulise investeeringuga, mis loob võimalused pakkuda juba lähitulevikus politseile ja päästjatele kaasaegseid töötingimusi," lisas Saarniit.