Kadriorgu Raua ja Vilmsi nurgale tuleb uus korterelamu

BNS 07.11.2006

Tallinna linnavalitsus algatas teisipäeval Kadriorus asuva Raua 34/Vilmsi 10 kinnistu detailplaneeringu koostamise, et võimaldada sinna uue äripindadega korterelamu rajamine.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on muuta Raua 34/Vilmsi tänav 10 krundi sihtotstarvet ning määrata ehitusõigus kuni seitsmekorruselise äripindadega mitme korteriga elamu ehitamiseks.

Detailplaneeringu algatamist taotles OÜ Octans Investeeringud.

Planeeritava maa-ala suurus on 0,1 hektarit. Hetkel asuvad kinnistul kaks puitelamut ja paemüüri varemed. Kinnistu vahetus naabruses asuvad valdavalt viimastel aastatel ehitatud uushooned.

Lisaks kehtestas linnavalitsus teisipäeval Lagedi tee 4 kinnistu detailplaneeringu Lasnamäel tööstusettevõtete piirkonnas. Detailplaneeringuga on 3,6 hektari suurusele kinnistule kavandatud kokku kolme kuni neljakorruselise ja ühe kuni 14-korruselise äri- ja tootmishoone ehitamine.

Kinnistu jagamisel tekib ka 3317-ruutmeetrine transpordimaa sihtotstarbega maaüksus, mis on vajalik Väo eritasandilise ristmiku väljaehitamiseks.

Lagedi 4 kinnistu on hoonestamata jäätmaa. Planeeritava maa-ala naabruses olevad kinnistud on samuti hoonestamata. Väo paekarjääri kirdeosas on kaevandamine lõpetatud ning koostamisel oleva Lagedi tee 8a, 14, 16b ja 16c kruntide detailplaneeringuga kavandatakse endise karjääri alale soojuse ja elektri koostootmiselektrijaama koos tehnopargiga rajamist.

Detailplaneeringu algataja oli Nostokonepalvelu AS.