Sõõrumaa ja Kruuda võtsid kooliremondi firmad otse riiulilt

Äripäev 03.11.2006

Kümme Tallinna kooli 30 aastaks linnalt rendile saanud Urmas Sõõrumaa ja Oliver Kruuda firmad ei vastanud konkurentsi tingimustele, kuna remondifirma peab näitama korralikku käivet, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kümne kooli kordategemise konkursi tingimustes on kirjas, et pakkuja peab olema ehitusfirma, kes on näidanud viimase kolme aasta jooksul igal aastal vähemalt 350 miljoni kroonist netokäivet, peale selle peab pakkuja olema viimase kolme aasta jooksul arendanud vähemalt kolm sarnast pinda kogumahus vähemalt 25 000 m2. Nii Vivatex Holding kui ka BCA Center on viimase poole aasta jooksul loodud riiulifirmad, kellel majandustegevust seni pole olnud.

Firmaesindajad kinnitavad siiski vastavust konkursi tingimustele – ühe garant on U.S. Invest, teise oma Kalev REC.

Kolmapäeval teatas Tallinna linnavalitsus, et teeb koostöös Urmas Sõõrumaa firmaga OÜ Vivatex Holding ja Oliver Kruuda firmaga OÜ BCA Center kümme Tallinna kooli korda.

Selleks antakse neile koolide hoonestusõigus. Firmad peavad hiljemalt 2008. aastaks tegema koolides kapitaalremondi ja jäävad neid 30 aastaks haldama. Linn maksab neile terve selle aja jooksul kuus renti keskmiselt 155–162,2 krooni ruutmeetri eest.