Tallinna kalleim elamu valmib novembris

Äripäev 31.10.2006

Esimestele Tallinna kõrgeima, 117 meetrini kõrguva ja Eesti kalleima ruutmeetri hinnaga elumaja elanikele jagatakse korterid välja juba novembri keskel, kirjutas Äripäev.

Kõrvuti hotellitorniga valmib kortermaja, mida ehitab Merko Ehitus. Merko Ehituse projektijuhi Indrek Tarto sõnul saab kortereid juba vähem kui kuu pärast hakata välja andma, kuid ilmselt võtab inimeste kolimine aega, nii et tornis hakatakse elama alates järgmisest aastast. Tegemist on Tallinna peaaegu kõige kõrgema hoonega. Vaid kuus meetrit jääb Niguliste tornist puudu.

Alumised korterid on rohkem valmis. Kuni 20. korruseni on viimistlustööd tehtud, korterid värvitud, vannitoad plaaditud, parkett paigaldatud. Ülevalpool on tegemata rohkem, näiteks kipsitööd.

31c6166a-f2b9-44cc-9002-180ce5b9b7a6.jpg
Ostjate leidmisega polnud, sest hoolimata oksjonil 125 000 kroonini küündinud ruutmeetrihinnast läksid poolteise aasta eest müüki paisatud korterid nagu soe sai. "Huvi oli selgelt suurem kui korterite hulk," imestab Tarto. Täna ootab City24 andmetel ostjat veel vaid viis umbkaudu 60ruutmeetrist korterit tornmaja tipus. Ülejäänud 175 korterit on müüdud.

Katusekorterite hind kõikus nelja ja kaheksa miljoni krooni vahel.

Kes täpselt on tornmaja miljonikorterite asunikud, seda kinnisvaraarendajad ei ütle. Teadaolevalt on omanike hulgas nii eestlasi kui ka venelasi.