Tartusse Emajõe äärde kerkib paari aastaga spaahotell

BNS 27.10.2006

Tartusse Emajõe äärde peaks 2008. aastal kerkima 15-korruseline veehoolitsusi pakkuv hotell, kirjutab Tartu Postimees.

Suvel korraldatud arhitektuurikonkursil valis žürii OÜ Kvintett Kinnisvarale kuuluvale krundile rajatava hotelli jaoks välja OÜ Arhitektuuriagentuur kavandi.

Žürii märkis siiski, et Ankru baari ja Turu jalakäijate silla vahelisele ligi 4000 ruutmeetri suurusele maatükile kavandatud lõõtsa meenutav hoone on küll veidi suurevõitu ja vajab ilmselt kärpimist.

Tartu linnavolinik Verni Loodmaa, kes kuulub OÜ Kvintett Kinnisvara juhatusse, on samuti huvitatud hoone mahu vähendamisest. Näiteks on arhitektid joonistanud maja esimesele korrusele mitmeid rendipindu, mida Loodmaa sõnul tegelikult vaja pole.

Hotelli kolmel esimesel korrusel oleks pinda umbes tuhat ruutmeetrit, torniosas igal korrusel umbes viissada ruutmeetrit. 15-korruselise hoone kõrgus võib olla kõige rohkem 55 meetrit.

Loodmaa sõnul peaks hotelli esimesele korrusele tulema parkla ja restoranbaar, teisele konverentsikeskus ning spaa basseinid ja saunad.

Kolmas korrus jääks täielikult kehahoolitsuste päralt. Numbritube tuleks hotelli umbes 140.

Erinevalt ravikuurideks mõeldud sanatooriumitest pakuks Tartusse rajatav hotell just lõõgastavat hoolitsust.

See, milline spaahotell välja nägema hakkab, selgub Loodmaa sõnul paari kuu pärast. Samuti ei ole veel teada uue hotelli nimi ja ehitusmaksumus.