Ajaleht: Rebase parteistumine pani Sakala Keskuse edenema

BNS 25.10.2006

Meelelahutusärimees Peeter Rebase ja Tallinna linna vahel aastaid kestnud jagelemine Sakala keskuse üle on pärast Rebase Keskerakonda astumist kiiresti lahenema hakanud ja lähiajal alustatakse keskuse lammutamist, väidab Äripäev.

2003. aastast kestnud tants Sakala keskuse ümber sai uue suuna juba mõned kuud enne Peeter Rebase Keskerakonda astumist tänavu 18. septembril, kui kevade ja suve jooksul kinnitasid uue keskuse eskiisprojekti nii kultuuriministeerium kui ka Tallinna linn.

Sügisel, peale Rebase Keskerakonda astumist on Äripäeva väitel muutunud asi konkreetseks. "Sakala keskuse lammutusloa taotlus on meil sees ja taotluse esitamisest on aega kakskümmend päeva seda rahuldada," nentis eelmise nädala neljapäeval Tallinna peaarhitekt Ike Volkov.

Päev hiljem puhusid siiski teised tuuled ja Volkov teatas, et nad saatsid lammutusprojekti projekteerijale muudatuste tegemiseks tagasi.

Asi aga venima ei hakka, Uus Sakala lubas projekti esmaspäeval või teisipäeval seletuskirjaga vastavusse joonistada ning uue lammutustaotluse sisse anda.

Keskerakondlasest Tallinna abilinnapea Kalev Kallo sõnul kulub pärast loa saamist lammutamise ettevalmistamiseks kuu ja pärast seda umbes kahe kuuga peaks lammutustöödega lõpule jõutama. Rohelist tuld ehitamisele kinnitas ka Kallo ning Rebase erakonnakaaslane, kultuuriminister Raivo Palmaru, kelle sõnutsi peaks lammutamine algama lähiajal.

Uue keskuse projekti vedava AS-i Uus Sakala juhi Ilmar Kompuse sõnul on uue keskuse mahust 45 protsenti mõeldud kommertspinnaks. Konkreetseid lepinguid küll veel pole, aga kaubandus- ja teeninduspinna vastu tuntakse tõenäoliselt suurt huvi.

Uus Sakala omanikeks on võrdselt 50 protsendiga vendadele Peeter ja Priit Rebasele kuuluv BDG Holding ning LHV ühe asutaja Tõnis Haaveli ning Ilmar Kompuse osaühing Giuseppe.

Hoonestusõiguse lepingu sõlmis ASiga Uus Sakala 2003. aastal kultuuriministeerium, kes aga Palmaru-Kallo kirjavahetuse järgi lükkas eelmise aasta detsembris vastutuse hoone väljanägemise eest Tallinna linnavalitsuse õlule. Eskiisprojekti kinnitas kultuuriministeerium selle aasta märtsis.