Kiili valda Harjumaal võib kerkida tehnopark

BNS 24.10.2006

Kiili vald Harjumaal on algatanud detailplaneeringu, mille eesmärgiks on rajada Mõisaküla külasse tehnopark.

Kiili vallavanem Vambo Kaal ütles BNS-ile, et valla huvi on see, et kogu ala koos teede ja kommunikatsioonidega tervikuna lahendataks. "Tegemist on valdavalt eraomanikele kuuluva maaga ja Pärnu EEK AS ühe maaomanikuna on projekti eestvedajaks. Vallavalitsuse poolt on projektile roheline tee, sest see looks valda uusi töökohti juurde," märkis Kaal.

Kiili asevallavanem Andres Õunap rääkis, et vald osaleb tehnopargi kontseptsiooni väljatöötamisel. "Koostöös nii praeguste kui tulevaste omanikega selgitame välja, millise suunitlusega ettevõtted võiksid selles tehnopargis tegutseda," ütles Õunap.

Planeeringu kohaselt rajatakse tehnoparki hooned kõrgusega kuni 14 meetrit. "Hoonestusalune pind krundil oleks 40 kuni 60 protsenti. Need numbrid võivad detailplaneeringu käigus veel täpsustuda," märkis Õunap.

Ehitus võiks asevallavanema sõnul alata aasta jooksul. "Ehitusaeg sõltub arendaja kokkuleppest ehitajaga. Arendajal on kavas pakkuda krunte juurdepääsuteede ja kommunikatsioonidega. Edasine hoonete valmimine sõltub juba krundi ostjatest," ütles Õunap.

Detailplaneeringu algatamist taotles Edovalde OÜ, detailplaneeringu 73,6 hektari suurusele alale koostab AS ETP Grupp.