Mustvee kavandab sadama rekonstrueerimist

BNS 23.10.2006

Mustvee linn algatas detailplaneeringu Mustvee sadama rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks.

Linn kavatseb sadama ehitada kaasaegseks jahi-, väikepaatide ja reisisadamaks. Keskkonnamõju hindamise aruande andmeil ehitatakse sadamasse mitu uut kaid, lainemurdja, jahtide basseini ning väikelaevade basseini. Samuti rajatakse parklad, juurdepääsuteed ja muu sadama teenindamiseks vajalik infrastruktuur, selgub planeeringu keskkonnamõju hindamise aruandest.

Reisijate vastuvõtmiseks on planeeritud uus reisisadama hone, kus alustavad tööd piirivalve, toll ja reisijaid teenindavad asutused. Samasse rajatakse ka klubihoone ning korrastatakse rand.

Arvestuste kohaselt saab sadamat külastada reisilaev, mille maksimaalne pikkus 30 meetrit. Jahisadamat külastavateks suurimateks jahtideks on kolmanda klassi meresõidu purjejaht pikkusega kuni 12 meetrit ning sama pikk mootorjaht.

Sama projekti käigus rajatakse ka Mustvee sadamast kaheksa kilomeetrit lõuna pool, Kasepää vallas asuvale Omedu jõe suudmealale kala- ja kaubasadam.

Mustvee linna ja Kasepää valla koostööprojekti, mille koondnimetuseks on Kesk-Peipsi sadamate arendamine, eesmärgiks on piirkonna ettevõtluse arendamine ning riiklike ülesannete, nagu piirivalve, keskkonnaseire ja -kaitse ning päästeoperatsioonide teostamine.

Samas on praegu selgusetu sadamaehituse rahastamine. Mustvee linnapea Gennadi Kulkov ütles BNS-ile, et linn uurib võimalusi ehitustööde rahastamiseks nii Euroopa Liidu fondide abil kui ka eraõigusliku partneri abil. Rahastamise osas loodab linn selgust saada 2007. aasta jooksul, kinnitas Kulkov.