Pärnu külje alla kerkib 16.000-ruutmeetine kaubanduskesus

BNS 23.10.2006

Eesti investorid kavatsevad Audru valda Pärnu-Lihula maantee äärde rajada ligi 16.000 ruutmeetri suuruse kolmnurkse põhiplaaniga kaubanduskeskuse, mis peaks valmima 2008. aasta teisel poolel.

Audru vallavalitsuse majandusnõunik Siim Suursild rääkis BNS-ile, et Pärnu rajatava uue ringtee äärde kerkiva kahekorruselise keskuse maa-ala detailpnaneeringu kinnitamine on lõppjärgus ning arendajad võivad varsti ehitusega pihta hakata.

"Keskus tuleb 15.930-ruutmeetrise pindalaga, selles hakkavad olema nii kaubandus-, teenindus- ja kontoripinnad ning vaba aja veetmise võimalused," rääkis Suursild. Näiteks üks kaubanduspind on 3000, teine 2000 ruutmeetri suurune. Lisaks tuleb kekuse juurde parkla 360 autole. Keskuse nimeks saab Vana-Pärnu Kaubanduskeskus.

Suursilla sõnul on arendajad teinud väga korralikud uuringud keskuse võimaliku külastatavuse kohta. "Arvestades maanteed läbivate autode ning kohalike elanike arvu, on keskuse võimalikke kliente vähemalt 12.000," märkis Suursild.

Kaubanduskeskuse arendamisega tegeleb OÜ Noricus. Valla majandusnõuniku andmetel on tegemist Eesti kapitalil põhineva ettevõttega, kuigi jutte on käinud ka Rootsi raha kaasamisest. "Vallaga on igatahes läbirääkimis pidanud eestlased," lisas Suursild.

Praegu on Pärnu suurimad kaubanduskeskused 11.500-ruutmeetrine Kaubamajakas ja 10.000-ruutmeetrine Port Artur. Viimane plaanib lähiaastatel jõuliselt leieneda. Kaubamajaka uue osa ehitus on praegu töös.