Levinud vead, mida vannitoa planeerimisel tehakse

vannitoa_planeerimisel.jpg

Vannituba on ala, mida teie kodus kasutatakse kõige sagedamini ja mis on tõenäoliselt teie igapäevase rutiini jaoks üks olulisim ruum. Vannitoa renoveerimine või ehitamine võib olla üks keerulisemaid projekte, mida saate oma kodus ette võtta. Kui planeerite seda õigesti, võib kõik minna imelihtsalt ja vaevata, kuid kahjuks satuvad paljud algajad renoveerijad oma projekti alustades probleemidesse, mis võivad põhjustada viivitusi, lisakulusid jvõimalikku pettumust. Jagame teiega kõige tavalisemaid vigu, mida vannitoa projektide korral tehakse.

Eelarve puudub

Paljud algajad ei kuluta piisavalt aega kulude planeerimisele enne vannitoa renoveerimise algust. See võib põhjustada suuri tagasilööke - sealhulgas ka vannitoa lõpetamata jätmist või tööde edasi lükkamist. Enne tööde algust on oluline oma renoveerimise eelarve võimalikult täpselt paika panna. Saate luua nimekirja, kus on kirjas - mida täpselt asendate või remondite, näiteks dušikraanid, kraani tarbed, peeglid ja kapid. Lisaks otsida internetist antud tooted välja ja lisada eelarvesse nende hinnad.

Ebatäpsed mõõtmed

Enne uue mööbli valimist on oluline teada oma ruumi täpseid mõõtmeid, et teie uus vann kenasti vannituppa koos tualettpoti, kappidega ja stiilse kraanikausiga ära mahuks. Suure valiku erinevate disaini lahendustega kraanikausse leiate siit.
Tihti mõõdetakse ruumi ainult ühe korra, ilma teist korda üle kontrollimata, mistõttu võivad mööbliesemed mitte tuppa ära mahtuda.

Mööbel

Vannitoa mööblit on kahte sorti - selline, mis on kontaktis põrandaga ja selline, mis püsib seinal või jalgadel ja ei puutu kokku põrandaga. Mööbel, mis on kontaktis põrandaga võib olla küll niiskuskindel, kuid tihe kontakt veega võib selle siiski ära rikkuda. Seega soovitatav on eelistada alati mööblit, mis on põrandast veidikene eemal.

Trendid versus praktilisus

Vannitoa trendide jälgimine pole üldse mitte paha, kuid pidage meeles, et te ei saa neid pimesi jälgida ning tihti pole trendid meie jaoks praktilised.
Kui te peaksite otsustama esteetilise paigutuse üle, kaaluge, kuidas teie igapäevane elu kujuneks. Ühel inimesel võib vannitoas asuv värvikirev seinamaaling olla lõputu inspiratsiooniallikas ja teistele võib see olla lihtsalt katastroof.
Samuti kaaluge seda, kas kavatsete oma majas igavesti elada. Muidugi on vannituba ruum, mis peaks teile harmoonia ja heaolu tooma ning selle saavutamiseks peate oma valikuga end mugavalt tundma. Kuid võib-olla plaanite maja müüa mõne aasta pärast. Kas trend, mis teile meeldib, mõjutab ka võimalust maja hiljem kallilt maha müüa?

Materjalid

Vannituba on ruum, millel on oma eripära - see on piirkond, kus tavaliselt paikneb õhuniiskus ja kus me kasutame spetsiaalseid ja tugevamaid puhastusvahendeid. Nii imekspandav kui see ka pole, tellitakse siiani vannituppa täispuitu või spoonitud pinda, mis niiskuses ilus ei püsi. See tähendab, et mitte kõik materjalid ei sobi sellesse ruumi. Tänapäeval on väga palju võimalusi tüübi, kvaliteedi ja hinna osas. Nii et pole mõtet kasutada tooteid, mis pikemas perspektiivis halvenevad. Uurige kindlasti enne ostu materjali eeldatavat eluiga ja spetsiaalseid kasutusjuhiseid, et olla kindel kas antud toode teie vannituppa sobib.

Ligipääsetavus

See on üks levinumaid vannitoa kujundamise vigu ning see on tingitud kehvast planeerimisest. Jälgige, et wc-pott poleks kindlasti liiga kraanikausi või dušinurga kõrval, kuna liigselt kokku surutud vannitoamööbel ei paku kasutusmugavust.

Mõistagi, et mõnes vannitoas on ruumi vähe, kuid sel juhul peaksite uurima ja leidma lahenduse, kuidas paigutada kõik vajalik vannituppa ilma, et kogu ruum täiesti täis poleks. Mööblit on igas suuruses ja stiilis, näiteks leiate erinevates disainides tualettpotte Kaup24 veebilehelt.

Valgustus

Üks suurimaid vigu on ka valgustuse planeerimine, sest tihti seda lihtsalt ei tehta. Oluline oleks, et valgus teie vannitoas oleks võimalikult loomulik ja ere. Peegli juurde lisage peeglilamp või LED tuled, mis muudaksid peegli ees meikimise või habemeajamise mugavamaks. Pidage meeles, et kui teil puudub peeglilamp ja aken jääb teie selja taha, ei pruugi peeglist midagi näha olla - seega pöörake tähelepanu nii peegli- kui ka vannitoa üldvalgusele.

Tööpinna värvivalik

Tööpinna värvi validesl tuleks mõelda sellele, et vesi jätab jälgi. Valige tööpinnale heledam värv, et iga pisem kuivanud veepiisk silma ei hakkaks. Kui aga teid veepiisad ei häiri, võite valida midagi erksamat või hoopis tumedamat. Kindlasti sobitage toone oma teiste mööbliesemega, et kokkuvõtteks oleks kõik harmooniline.